„A na deser..” – słodkie zwycięstwo 

„A na deser..” – słodkie zwycięstwo  1024 996 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

W Swarożynie tematem przewodnim II Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „A na deser…” były „MONOPORCJE”. Zadaniem uczestników było  sporządzenie efektownego deseru w postaci MONOPORCJI o wadze 80-120 g w ilości 5 sztuk podpartego tradycyjnymi recepturami, jednak autorskiego pomysłu, do przygotowania którego uczniowie wykorzystali nieprzetworzone wcześniej produkty.

Triumfatorem tegorocznej edycji Konkursu Gastronomicznego „A na deser…” została drużyna z naszej szkoły. Kinga Budz i Wiktoria Czajka, uczennice z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności; zajęły one I miejsce za przygotowanie deseru „Kokosowy zawrót głowy”.

Dziewczyny przygotowały MONOPORCJĘ, która składała się z żelki mango -marakuja połączonej z ganache czekoladowym i dakłasem kokosowym, zanurzonej w musie kokosowym, oblanej polewą lustrzaną, podanej na czekoladowym sable i udekorowanej białą czekoladą oraz  własnoręcznie przygotowanym rafaello.

Deser dosłownie rozpływał się w ustach i zachwycił Komisję Konkursową walorami smakowymi, dekoracją i sposobem podania.

MONOPORCJE to najnowocześniejszy styl podania deseru, niesamowite połączenia smaków i struktur.

 

Opiekun konkursu: Wiesława Staroń

 

 

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH