Dzień otwarty

Drodzy Ósmoklasiści oraz Rodzice

Gorąco zapraszamy na Dzień Otwarty 22 kwietnia 2024 r. Zachęcamy również do śledzenia nas na naszych mediach społecznościowych. Do zobaczenia już wkrótce.

 


TAK BYŁO NA DNIU OTWARTYM 14 KWIETNIA 2023 r.

Planując „Dzień otwarty szkoły” byliśmy przekonani, że warto się spotkać, bo nic nie zastąpi spotkania. W piątek 14 kwietnia okazało się, że mieliśmy rację, bo goście tłumnie zawitali w progi naszej szkoły.

Ludźmierz,  Lasek, Pyzówka,  Nowy Targ, ale i  Zakopane, Ochotnica Górna, Zubrzyca, a nawet Kraków to tylko niektóre miejscowości, z których licznie przybyli uczniowie zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły rolniczej. 14 kwietnia w dniu otwartym tymczasową siedzibę w Ludźmierzu odwiedziło prawie 400 ósmoklasistów. Jak zwykle zostali przyjęci gościnnie i życzliwie. Mogli  zdobyć garść cennych informacji, a także  nagrody za udział w quizie wiedzy o szkole. Uczniowie ZSCKR podzielili się z młodszymi kolegami czym tylko mogli. Klasy gastronomiczne – pysznymi i profesjonalnie serwowanymi napojami i przekąskami, architekci krajobrazu – poradami w zakresie pielęgnowania wiosennych rabatek. Uczniowie technikum turystyki na obszarach wiejskich proponowali przejażdżki rowerem, agrobiznesu – ciągnikiem i innymi maszynami rolniczymi, a weterynarze gotowi byli w razie potrzeby bandażować i gipsować. Oprócz umiejętności zawodowych młodzież chętnie prezentowała także pozaszkolne zainteresowania: można było m. in. zapozować na ściance fotograficznej albo spróbować sił w  szermierce.

O niepowtarzalnym klimacie szkoły niech świadczy to, że bardzo dobrze czuły się tu  otoczone czułą opieką uczniów z technikum weterynarii koty, psy, króliki i kanarki. A świadectwem, że do tej szkoły nie tylko chce się chodzić, ale i do niej wracać niech będzie fakt, że podczas dnia otwartego odwiedzili nas też absolwenci, którzy chętnie podzielili się własnymi historiami i zachęcali młodych kandydatów do rozpoczęcia przygody edukacyjnej w naszej szkole.

 

Kształcimy zawodowo i dostosowujemy ofertę kształcenia do potrzeb rynku pracy.

 

  

Z A P R A S Z A M Y

Ludźmierz ul. Tetmajera 56

 

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po szkole.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH