Dzień otwarty


TAK BYŁO NA DNIU OTWARTYM 14 KWIETNIA 2023 r.

Planując „Dzień otwarty szkoły” byliśmy przekonani, że warto się spotkać, bo nic nie zastąpi spotkania. W piątek 14 kwietnia okazało się, że mieliśmy rację, bo goście tłumnie zawitali w progi naszej szkoły.

Ludźmierz,  Lasek, Pyzówka,  Nowy Targ, ale i  Zakopane, Ochotnica Górna, Zubrzyca, a nawet Kraków to tylko niektóre miejscowości, z których licznie przybyli uczniowie zainteresowani ofertą edukacyjną szkoły rolniczej. 14 kwietnia w dniu otwartym tymczasową siedzibę w Ludźmierzu odwiedziło prawie 400 ósmoklasistów. Jak zwykle zostali przyjęci gościnnie i życzliwie. Mogli  zdobyć garść cennych informacji, a także  nagrody za udział w quizie wiedzy o szkole. Uczniowie ZSCKR podzielili się z młodszymi kolegami czym tylko mogli. Klasy gastronomiczne – pysznymi i profesjonalnie serwowanymi napojami i przekąskami, architekci krajobrazu – poradami w zakresie pielęgnowania wiosennych rabatek. Uczniowie technikum turystyki na obszarach wiejskich proponowali przejażdżki rowerem, agrobiznesu – ciągnikiem i innymi maszynami rolniczymi, a weterynarze gotowi byli w razie potrzeby bandażować i gipsować. Oprócz umiejętności zawodowych młodzież chętnie prezentowała także pozaszkolne zainteresowania: można było m. in. zapozować na ściance fotograficznej albo spróbować sił w  szermierce.

O niepowtarzalnym klimacie szkoły niech świadczy to, że bardzo dobrze czuły się tu  otoczone czułą opieką uczniów z technikum weterynarii koty, psy, króliki i kanarki. A świadectwem, że do tej szkoły nie tylko chce się chodzić, ale i do niej wracać niech będzie fakt, że podczas dnia otwartego odwiedzili nas też absolwenci, którzy chętnie podzielili się własnymi historiami i zachęcali młodych kandydatów do rozpoczęcia przygody edukacyjnej w naszej szkole.

 

Kształcimy zawodowo i dostosowujemy ofertę kształcenia do potrzeb rynku pracy.

 

  

Z A P R A S Z A M Y

Ludźmierz ul. Tetmajera 56

 

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po szkole.