Psie piękności na wystawie w asyście uczniów ze Szkoły Rolniczej

Psie piękności na wystawie w asyście uczniów ze Szkoły Rolniczej 1024 766 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu w ramach współpracy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce Oddział Zakopane, kolejny już rok z rzędu, czynnie uczestniczyła w pracach przygotowawczych oraz w pracach związanych ze  sprawnym przebiegiem Wystawy Psów Rasowych. Pomimo tego, że są już wakacje i czas wypoczynku to przyszli technicy weterynarii przyjechali specjalnie, aby przez trzy dni od 28 do 30 czerwca br.  uczestniczyć w  Krajowej Wystawie Psów Rasowych oraz X Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Zakopane – Czarny Dunajec.

Uczniowie pełnili funkcje gospodarzy i sekretarzy ringów – wypełniali dokumenty wystawowe, wzywali kolejne psy do wejścia na ringi, dbali o porządek i całość oprawy, witali sędziów oraz uczestniczyli w dekoracji zwycięzców Grup FCI i Best In Show. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas wystawy bardzo wzbogaciły doświadczenie zawodowe przyszłych techników weterynarii. Uczniowie mogli na własne oczy podziwiać psy przeróżnych ras z każdej grupy FCI, porozmawiać z hodowcami na temat pielęgnacji, użytkowości, charakteru i wszystkiego co dotyczyło wystawianych czworonożnych piękności. Biorąc pod uwagę, że przyjechali hodowcy z różnych krajów i obsada sędziowska też była międzynarodowa ogrom zdobytej wiedzy przyda się na pewno w wykonywaniu przyszłego zawodu. Nie zapominajmy także
o wielkiej radości i satysfakcji z pracy przy tak pięknych psach. Oczywiście głaskanie
i przytulanie po ocenach było jak najbardziej dozwolone i mile widziane. Dodatkowo uczniowie przepięknie prezentowali się w strojach regionalnych, co jeszcze bardziej podkreślało rangę tego wydarzenia.

O tym, że Wystawa Psów Rasowych  to ciekawe wydarzenie niech świadczy fakt, iż  uczniowie już zgłosili chęć udziału i pomocy w kolejnej edycji Wystawy w 2025 r.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH