OXYGENIUM

Eskulap, Priapeja, Szkolna Awangarda , Oxygenium

W czasach, kiedy szkoła nie miała strony internetowej ani nie istniała na portalach  społecznościowych, gazetka szkolna była przestrzenią dla wolnego słowa uczniowskiego: można było pisać o doraźnych problemach szkolnej codzienności, o egzystencjalnych bolączkach młodych ludzi czy próbować sił w twórczości literackiej. Zanim powołano do życia w 2002 roku pod opieką Andrzeja Janiszewskiego, funkcjonujące do dziś pismo pod nazwą „Oxygenium” wcześniej istniały krócej lub dłużej różne tytuły, z których najważniejsze to: „Eskulap”, „Priapeja” i bezpośrednia poprzedniczka „Oxygenium” – „Szkolna Awangarda”.

Chociaż zmieniały się technologie: od „wyklejanek” wystukiwanych na maszynie do pisania i powielanych na starym ksero do tekstów komputerowych generowanych w odpowiednich już programach komputerowych i publikowanych w „sieci”,  to jednak nie zmieniła się istota dziennikarstwa, a mianowicie rzetelność w przekazywaniu informacji, ciekawość świata oraz otwartość na człowieka.

ŻYCZYMY MIŁEJ LEKTURY 

OXYGENIUM -REAKTYWACJA – LUTY 2024
OXYGENIUM -REAKTYWACJA – LUTY 2024 724 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Drodzy Czytelnicy, wracamy po dłuższej przerwie z nową energią, z nowymi pomysłami, nowym zapałem, ale jednak kontynuując dobre tradycje czytelnicze szkolnej gazetki Oxygenium. Zapraszamy do lektury oraz współpracy. CZYTAJ CAŁOŚĆ

LUTY -MARZEC 2022
LUTY -MARZEC 2022 1010 873 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Po dłuższej przerwie wracamy, ponieważ chcemy, aby gazetka szkolna stała się naszą wspólną przestrzenią na reakcje, przemyślenia, ciekawostki, dyskusje, autoprezentacje, humor, „polecajki”. Wszystkich chętnych zapraszamy. CZYTAJ CAŁOŚĆ

MAJ – CZERWIEC
MAJ – CZERWIEC 724 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Polecamy najnowszy numer naszej szkolnej gazetki „Oxygenium”, a w nim m. in. z serii „I Oni kiedyś byli uczniami…” wspomnienia szkolnych lat pana profesora Łukasza Chrobaka, kilka słów o Dniu Matki po niemiecku. Czytaj całość. 

Marzec – kwiecień
Marzec – kwiecień 991 843 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Zapraszamy do lektury świątecznego numeru szkolnej gazetki…

Styczeń -luty 2021
Styczeń -luty 2021 724 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Przeczytaj całość tutaj

Grudzień 2020 r.
Grudzień 2020 r. 541 247 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Grudniowy numer przeczytasz tutaj

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH