Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 683 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Tak bardzo wyczekiwany przez uczniów  czas wakacji właśnie się rozpoczął. Jednak zanim wyruszyliśmy po wakacyjną przygodę  spotkaliśmy się 21 czerwca, by uroczyście  zakończyć rok szkolny.  To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło całą społeczność szkolną, rodziców, a także licznie zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Aleksandra Bernacik podreferendarz w Departamencie Rolnictwa Ekologicznego i Jakości Żywności w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego a zarazem przedstawiciel Uniwersytetu Rolniczego, przedstawiciel Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, kierownik Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiciel Kasy Rolniczego  Ubezpieczenia Społecznego, zastępca dyrektora  Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz kanclerz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu. Obecność zaproszonych gości nadała wydarzeniu szczególny charakter .

Podczas akademii wręczono świadectwa z wyróżnieniem srebrne i brązowe odznaki z logo szkoły oraz nagrody dla najlepszych uczniów. Był to moment, który doskonale odzwierciedlał przysłowie „finis coronat opus” – koniec wieńczy dzieło. Wysiłki uczniów i nauczycieli zostały uhonorowane, a ich trud włożony w naukę przyniósł oczekiwane rezultaty.

Szczególną część uroczystości stanowiło pożegnanie klasy III Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz i cukiernik. Uczniowie, którzy przez trzy lata rozwijali swoje umiejętności, teraz wyruszają w dalszą drogę zawodową, niosąc ze sobą zdobytą wiedzę i doświadczenie. Z wielkim wzruszeniem żegnaliśmy naszych absolwentów, pamiętając, że „wdzięczność jest pamięcią serca”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w ten wyjątkowy dzień. Życzymy uczniom udanych wakacji, a absolwentom sukcesów w dalszej drodze życiowej i zawodowej.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH