„Polska Wieś w Europie”  –  awans naszej drużyny do finału 

„Polska Wieś w Europie”  –  awans naszej drużyny do finału  768 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

 

I miejsce w etapie  regionalnym OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY DLA SZKÓŁ ROLNICZYCH PN.: „POLSKA WIEŚ W EUROPIE” zajęła drużyna  z naszej szkoły. Etap regionalny  został przeprowadzony równolegle i w tym samym czasie w 5 regionach wyznaczonych przez Komitet Organizacyjny.

Anna Klejka z  kl. IV TW, Robert Milaniak z  kl. III TW i Andrzej Stękała z kl. III TA  brawurowo pokonali wszystkich  przeciwników w swoim regionie. Zwyciężyli  w Bielsku – Białej i  awansowali do finału konkursu. W finale  10 najlepszych drużyn z całej Polski  będzie odpowiadać na pytania ustne. Etap krajowy odbędzie się w dniach 18 – 19 kwietnia 2024 r.

Polska Wieś w Europie to Konkurs wiedzy na temat europejskiego rolnictwa dla szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego celem jest promocja wiedzy o nowoczesnym rolnictwie w Unii Europejskiej oraz o samej Unii Europejskiej. Organizatorzy konkursu: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Opiekunowie konkursu: Dorota Zmarzlińska i Andrzej Marko.

                                                                     

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH