I miejsce w kategorii Gawędy…

I miejsce w kategorii Gawędy… 768 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

8 lutego 2024 r. już po raz 48 w Białym Dunajcu odbył się Wojewódzki Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Naszą szkołę  reprezentowało dwóch uczniów: Andrzej Stękała z klasy 3 technikum agrobiznesu, który w kategorii – gawędy, zajął I miejsce oraz  Gabriela Turkot z klasy 5 technikum technologii żywności, która w kategorii – recytacja, zdobyła wyróżnienie.

W tegorocznym święcie gwary podhalańskiej, mowy Podhala, Orawy, Spisza i Pienin wzięło udział 126 uczestników z 13 miast i gmin. Takie konkursy są dla uczniów  szkół podstawowych i ponadpodstawowych nie tylko szansą na rozwijanie zdolności oraz zainteresowań kulturą i gwarą regionu, ale także możliwością kultywowania tradycji tak, by nie zginęła ona w kolejnych pokoleniach, a gwara wciąż była żywym językiem.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH