ZNANI NIEZNANI. POLACY ŚWIATU

ZNANI NIEZNANI. POLACY ŚWIATU 683 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

4 września  2023 r.  w  naszej szkole  uroczyście została otwarta  wystawa „Znani nieznani. Polacy światu”, dostępna dla społeczności lokalnej przez cały wrzesień. Wystawa składa się z 23 kolorowych plansz, na których są zaprezentowane dokonania 44 wybitnych Polaków, sławnych, docenianych i podziwianych na świecie, a zupełnie nieznanych lub prawie zapomnianych w Polsce. Poza krajem Polacy ci, wykorzystując swoje talenty i umiejętności, pracowali jako inżynierowie, lekarze, architekci, byli badaczami, odkrywcami, naukowcami i wynalazcami. Tam, gdzie działali, stawali się znani i poważani. Ich odkrycia często wzbudzają najwyższe uznanie i szacunek. Ekspozycja stanowi opowieść o wybitnych Polakach, patriotach, powstańcach, naukowcach, lekarzach, etnografach, farmaceutach, florystach, zoologach, immunologach, limnologach, seroantropologach, architektach, projektantach, zegarmistrzach, sinologach, kartografach, prekursorach profesjonalnej fotografii, budowniczych mostów, linii kolejowych, dróg, portów. Wystawę obejrzeli również rodzice uczniów.