BYŁ TAKI WRZESIEŃ…. JEST TAKI WRZESIEŃ…- ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

BYŁ TAKI WRZESIEŃ…. JEST TAKI WRZESIEŃ…- ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 683 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Wypoczęci, pełni sił, zapału i optymizmu zabieramy się do pracy.
Po uroczystej Mszy Św. odprawionej w intencji pomyślności dla całej społeczności szkolnej spotkaliśmy się na Sali gimnastycznej, aby z nowymi siłami i nową energią rozpocząć rok szkolny 2023/2024.
Szczególnie ciepło zostali powitani pierwszoklasiści, którzy wkroczyli w progi nowej szkoły, zasiedli w ławce z nowymi kolegami i koleżankami. Jednak nasze pierwszaki nie powinni niczego się obawiać, bo jak podkreślał pan dyrektor, w ZSCKR Nowy Targ panuje przyjacielska a wręcz rodzinna atmosfera, dzięki której każdy może czuć się bezpiecznie i dobrze.
Obecna na akademii Pani Poseł Anna Paluch życzyła uczniom samych sukcesów. Podkreśliła również, że Polska potrzebuje młodych, wykształconych ludzi, którzy w naszej Ojczyźnie będą mogli pracować i budować swoją przyszłość.
Podczas uroczystości przywołano tragiczne wydarzenia września 1939: napaść hitlerowskich Niemiec i Rosji sowieckiej na naszą Ojczyznę i czwarty rozbiór Polski. Jak podkreślił w swoim przemówieniu Pan Dyrektor Łukasz Fudala – wydarzeń, które w kontekście toczącej się wojny w Ukrainie nabierają szczególnej wymowy. Minutą ciszy uczciliśmy ofiary konfliktu za naszą wschodnią granicą; tragedii, która w cywilizowanym świecie nigdy nie powinna się wydarzyć.
Dziś żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce. Możemy uczyć się i rozwijać nasze pasje. Starajmy się wykorzystać nasze możliwości jak najlepiej. Patrzmy w przyszłość z optymizmem i pamiętajmy, że: „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości; o tyle będziemy mądrzejsi…”

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH