Grecka przygoda po raz kolejny

Grecka przygoda po raz kolejny 1024 768 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

 

W okresie od 22 kwietnia do 4 maja 2024 roku, 31 uczniów Zespołu Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu realizowało praktyki zawodowe dofinansowane przez Unię Europejską w greckiej  miejscowości Panteleimonas na Riwierze Olimpijskiej. Uczniowie kształcący się w zawodach technik agrobiznesu, technik architektury krajobrazu oraz technik weterynarii odbywali praktyki w gospodarstwach rolnych, w fabryce oliwy oraz fety,
w zakładach świadczących usługi z zakresu architektury krajobrazu oraz w klinikach weterynaryjnych.

W czasie wolnym uczniowie poznawali grecką kulturę i tradycję odwiedzając takie miejscowości jak Platamonas, Litochoro czy Leprokarię,  weekend natomiast uczniowie Rolnika spędzili na greckiej wyspie Skiatos,  gdzie kręcony był hollywoodzki przebój Mamma Mia oraz odwiedzili plażę szyszkową, czyli plażę Koukunarioes pachnącą sosnowym lasem oraz słynącą ze złotego piasku. Niezwykłym miejscem, które odwiedziła młodzież były Meteory i chociaż spokojne Meteory z Kalambaki mają niewiele wspólnego z meteorytami, to i tak było kosmicznie. A to wszystko za sprawą zapierających dech w piersiach masywów skalnych, na szczytach, których znajdują się prawosławne klasztory, czyli monastyry.

Wyjazdy na zagraniczne praktyki w ramach programu Erasmus+ stanowią ogromną wartość dla uczniów, poszerzając ich horyzonty, pozwalając na zdobycie cennego doświadczenia.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH