Zespół Zwyrt na Podlasiu

Zespół Zwyrt na Podlasiu 1024 768 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Zespół Regionalny ZWYRT działający od 10 lat przy naszej szkole w dniach 27-28 maja wziął udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Kultury Ludowej „Zatańcz ze mną kujawiaczka”. Jest to Przegląd, którego organizatorem  jest ZSCKR w Sejnach, a biorą w nim udział zespołu regionalne i grupy artystyczne działające przy szkołach z całej Polski prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przegląd był świetną okazją do integracji młodzieży z różnych szkół rolniczych z terenu całej Polski oraz do wymiany doświadczeń instruktorów i kierowników tych zespołów. Podczas wydarzenia młodzi ludzie zafascynowani kulturą ludową mogli zaprezentować na scenie swoje umiejętności taneczno-wokalne oraz obejrzeć i poznać bogaty folklor innych części naszego kraju.

Mateusz Buła

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH