Realizacja projektu po mistrzowsku

Realizacja projektu po mistrzowsku 1024 682 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

15 marca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które było zwieńczeniem projektu pn. „W domu Mistrza – krakowskim szlakiem Jana Matejki”, realizowanego od października 2023 roku aż do marca br. Było to niezwykle ciekawe i inspirujące wydarzenie, dzięki któremu zarówno  uczniowie jak i nauczyciele poznali twórczość Jana Matejki. „Przez kilka miesięcy mieliśmy okazję podążać śladami artysty wyjeżdżając do Krakowa, uczestnicząc w spotkaniach, dyskusjach, wizytach w muzeach oraz w domu rodzinnym samego artysty a także  w miejscach jego największych dzieł m.in. w  Kościele Mariackim” – relacjonuje jedna z uczennic.  W oparciu o zdobytą wiedzę uczniowie wzięli udział w konkursie „Korespondencja sztuk: Jan Matejko w Mojej wyobraźni”.  Obejmował on dwie kategorie: literacką oraz plastyczną i zakładał dopatrywanie się podobieństw między różnymi dziedzinami sztuki w tym malarstwa i literatury. Tematem przewodnim była oczywiście twórczość i sylwetka Matejki.  Młodzież zaprezentowała swoje prace podczas zorganizowanej na terenie szkoły wystawy w plenerze, podczas której wyłoniono zwycięzców. Prace te mieliśmy okazję podziwiać podczas zorganizowanej wystawy w plenerze.

Warto wspomnieć, że oprócz beneficjentów projektu, na uroczystości zjawili się wszyscy zaangażowani w jego realizację w tym dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, prezes Stowarzyszenia PRO FUTURO, a także koordynator i opiekunowie projektu.  Mamy nadzieję, że dzięki podjętym działaniom uczniowie jeszcze lepiej poznali sylwetkę oraz twórczość Jana Matejki.  Partnerem  projektu jest  Fundacja PZU.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH