POLSKO – GRECKIE SPOTKANIE NA „SZCZYCIE”

POLSKO – GRECKIE SPOTKANIE NA „SZCZYCIE” 1024 768 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Przez kilka dni mieliśmy przyjemność gościć grupę uczniów wraz z ich opiekunami z greckiej szkoły AWEROFIO IEK LARISAS. W trakcie pobytu na Podhalu grupa młodzieży greckiej miała okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych z techniki rolnictwa w ramach których odwiedzili największą w południowej Polsce firmę specjalizującą  się w sprzedaży maszyn rolniczych, części zamiennych do ciągników jak  również wszelkich potrzebnych akcesoriów w gospodarstwie rolnym. Ponadto zobaczyli tradycyjną bacówkę w okolicy schroniska Pod Durbaszką, gdzie poznali tajniki wytwarzania regionalnego oscypka. Pasjonaci sztuki jeździeckiej mieli możliwość przejażdżki w stadninie koni w Łopusznej.

Był to niezwykle intensywny oraz cenny czas , młodzież z naszej szkoły dowiedziała się, jak wygląda nauka w greckiej szkole rolniczej, zaprezentowała czego uczą się na swoich zajęciach, a  co najważniejsze była to doskonała okazja, aby porozmawiać po angielsku oraz poznać podstawowe zwroty w języku greckim, a zatem TA LEME (do zobaczenia).

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH