Filmowo – książkowe spotkanie o górach

Filmowo – książkowe spotkanie o górach 1024 683 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Jak wygląda życie ludzi na „szczycie”, dla których największą pasją są Góry, młodzież naszej szkoły miała okazję przekonać się podczas zorganizowanego na sali gimnastycznej „Górskie popołudnie pogadankowo – filmowe”. O blaskach i cieniach wypraw, wspinaczek, codziennego życia alpinistów,  uczestnicy spotkania dowiadywali się z fragmentów książek o Wandzie Rutkiewicz oraz Macieju Berbece. Nieocenione natomiast okazało się spotkanie z zaproszonym gościem, z panem Wojsławem Lichaczewskim, który z kolei opowiedział o swoich przeżyciach i doświadczeniach związanych z wyprawami górskimi oraz pracą ratownika górskiego.

Następnie szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w salę kinową i przez ponad dwie godziny młodzież oglądała film „Everest”, oparty na faktach i opowiadający o komercyjnej wyprawie na Mount Everest.  Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Jak to na seansach filmowych bywa także i u nas nie zabrakło najważniejszego – popcornu oraz oczywiście przyjaznej i ciepłej atmosfery.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH