Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody 228 221 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu od lat działa Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody, najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce. Naszym zadaniem jest przede wszystkim działalność edukacyjna kształtująca właściwy stosunku młodzieży do środowiska przyrodniczego poprzez:

– popularyzowanie wiedzy o przyrodzie i ochronie przyrody,

-zachęcanie do podejmowania prac na rzecz środowiska przyrodniczego,

– inicjowanie oraz inspirowanie działań proekologicznych.

Do naszych zadań należy m.in. organizacja Akcji Sprzątania Świata, Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Dnia Ziemi oraz współpraca z Nadleśnictwem Nowy Targ, Nowotarskim Alarmem Smogowym, czy też Miejskim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji.

Szkolne Koło LOP stwarza uczniom możliwość poznania świata w jego jedności i złożoności, inspiruje do wyrażania własnych myśli i przeżyć, rozbudza ciekawość poznawczą oraz motywuje do pracy na rzecz środowiska.

 

Ewa Kalinowska-Gacek

Elżbieta Głodkiewicz

Opiekunowie Szkolnego Koła LOP

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH