Szkolne koło CARITAS

Szkolne koło CARITAS 1024 768 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu prężnie działa Szkolne Koło Caritas nr 12. Tworzy je grupa osób, których pasją jest niesienie pomocy potrzebującym. Nie zważając na żadne trudności, poświęcają swój czas właśnie po to, by wywołać uśmiech na twarzach ludzi doświadczonych przez życie. W ramach swojej działalności Szkolne Koło Caritas organizuje  akcje, które odbywają się cyklicznie:

  • przedświąteczna zbiórka żywności w sklepach. Zebrane produkty przekazujemy, jako świąteczne paczki potrzebującym rodzinom z Nowego Targu i okolic;
  • kiermasze ciast, z których dochód przeznaczamy dla osób niepełnosprawnych, chorych, po wypadkach lub w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Ponadto, SKC współpracuje z oddziałem dziecięcym i opiekuńczo-leczniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu w ramach mikołajek, Dnia Dziecka, Dnia Babci i Dziadka a także z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Odrowążu w ramach zabawy andrzejkowej i Dnia Sportu;

Motywacją do dalszego działania jest świadomość, że nasze inicjatywy mają sens i sprawiają, że na twarzach tych, którym staramy się pomagać pojawia się uśmiech. Organizując akcje przekonujemy się, że mały gest może uczynić tak wiele dobra. Zachęcamy do współpracy pamiętając, że “Nieważne ile posiadasz, ważne ile potrafisz podarować innym ludziom”.

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH