Dni Dawcy Szpiku w Rolniku !

Dni Dawcy Szpiku w Rolniku ! 1024 1024 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

19 i 20 marca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego, już po raz trzeci, odbyły się Dni Dawcy Szpiku. W ramach prowadzonej akcji pełnoletni uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy i rodzice mogli zarejestrować się w bazie Dawców Szpiku Fundacji DKMS.

Rejestracji można było dokonywać na stoisku obsługiwanym przez wolontariuszy z kl. IV technikum weterynaryjnego. Młodzież rozdawała również ulotki i odpowiadała na pytania dotyczące dawstwa szpiku, promując ideę wśród uczniów klas młodszych, którzy jeszcze nie mogą oficjalnie się zarejestrować w bazie. Liczymy na nich w przyszłości….

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie tzw. „bliźniaka genetycznego”. Ważne jest, aby do grona potencjalnych  Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączyły nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi. Dzięki wszystkim przeprowadzonym akcjom rejestracji, do grona potencjalnych Dawców dołączyło już niemal 100 osób z naszej szkoły. Jesteśmy dumni, że wśród nich znalazł się uczeń, który został na początku tego roku Dawcą faktycznym, oddając swoje komórki macierzyste osobie potrzebującej pomocy.

Serdecznie dziękujemy!

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH