Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 1024 631 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku, w okolicznościach zdalnego nauczania dzień ten jest niesłychanie ważny i jest okazją do podjęcia rozmów, jak bezpiecznie korzystać z tego dobrodziejstwa, jakim jest Internet. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. Partnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

W tym roku również nasza szkoła wyraziła chęć udziału w tegorocznych obchodach. W związku z czym serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nieodpłatnych konferencjach online, które znajdują się na stronie DBI https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html, w zakładce konferencje i szkolenia Są one przeznaczone zarówno dla rodziców jak i nauczycieli.

Pierwsza z nich rusza 9 lutego br. w godz. 17-20.30, nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji. Będzie możliwość pobrania imiennego zaświadczenia potwierdzającego udział w wydarzeniu (możliwość pobrania tylko w dniu konferencji).

W programie między innymi:

  • Co gry robią dzieciom? – dr Tomasz Rożek,
  • Dzieci, rodzice i ekrany w czasie pandemii – Agnieszka Stążka-Gawrysiak,
  • Samodzielnie, nie znaczy dobrowolnie – treści internetowe wytworzone przez młodzież – Martyna Różycka,
  • Ta dzisiejsza młodzież, czyli dlaczego warto rozmawiać o Discordzie i TikToku?– dr Karol Jachymek,
  • Psychologiczne i społeczne konsekwencje izolacji społecznej oraz edukacji zdalnej u dzieci, młodzieży i ich rodzin – Aleksandra Hapcar.

 

Serdecznie zachęcamy do udziału

Justyna Bąbol i Anna Radwańska

 

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH