BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA – CUKIERNIK

 

 

Cukiernik zawodowo zajmuje się wytwarzaniem szerokiego asortymentu ciast, a także tworzeniem wyrobów cukierniczych takich jak: karmelki, lizaki, praliny, trufle, marcepan. W trakcie nauki w naszej szkole zdobędziesz umiejętność dekorowania tortów, deserów, ciasteczek i innych wyrobów. Nauczysz się oceniać jakość i przydatność surowców oraz prowadzić dokumentację związaną z rozliczeniem produkcji. W trakcie nauki będziesz odbywać zajęcia praktyczne w doskonale wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia szkolnej pracowni a także renomowanych zakładach cukierniczych i w hotelach na terenie Podhala.

W trakcie 3-letniej nauki na kierunku cukiernik będziesz mieć następujące przedmioty zawodowe:

PRZEDMIOTY PRAKTYCZNE:
– zajęcia praktyczne z produkcji wyrobów cukierniczych

PRZEDMIOTY TEORETYCZNE:
– technologia cukiernicza z towaroznawstwem
– język niemiecki zawodowy
– technika i zasady bezpieczeństwa w zakładach cukierniczych

Kwalifikacja zawodowa, którą uzyskasz to:
SPC.01 Produkcja wyrobów cukierniczych


Perspektywy zatrudnienia dla absolwentów branżowej szkoły I stopnia:

  • praca w cukierni, piekarni, punktach cukierniczych, hotelach, marketach
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej np. kawiarnio-cukierni
  • wytwarzaniem dekoracji cukierniczych
  • praca w manufakturach słodyczy

Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia absolwent może kontynuować naukę w branżowej szkole II stopnia. Pozwoli mu to na uzyskanie wykształcenia średniego, zdania matury oraz uzyskania kwalifikacji wyodrębnionej w zawodzie technik technologii żywności:

SPC.07 Organizacja i nadzorowanie produkcji wyrobów spożywczych

UDOGODNIENIA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH