.

WETERYNARIA I X MUZA

SZKOŁA

WETERYNARIA I X MUZA
To już nasze kolejne spotkanie w kinie. Grono miłośników dobrego filmu powiększa się coraz bardziej i udowadnia, że "nie samym chlebem człowiek żyje". Wspólne oglądanie na dużym ekranie, to nie tylko miłe spędzenie wieczoru, ale także możliwość dzielenia z kimś żywym dyskusji, śmiechu, refleksji, a nawet płaczu. Zapraszamy chętnych (nie tylko z weterynarii) na kolejny seans .
kinomani z wetu

Powiatowa Licealiada w snowboardzie

Sport

Powiatowa Licealiada w snowboardzie

W dniu 20.02.2019r. odbyła się Powiatowa Licealiada w snowboardzie w kompleksie narciarskim „Beskid” w Spytkowicach. W zawodach tych wzięło udział 8 uczniów Naszej szkoły: chłopcy: Bryniarski Oskar, Rafacz Bartłomiej, Zapotoczny Kacper oraz Zborowski Szymon, dziewczyny: Kowalcze Małgorzata, Sarna Justyna, Sarna Wioleta oraz Wolska Justyna.

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

Aktualności

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

W dniu 14.02.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca wyjazdy młodzieży szkoły na praktyki zagraniczne. Projekt realizowany był na zasadach programu Erasmus+; współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazdy zostały zorganizowane w ramach projektu „Europa w Nowym Targu - podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki” realizowanego przez małopolski Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

     W okresie od 1.09.2015 r. do  14.02.2019 r. ok. 300 uczniów  szkoły wyjechało do Grecji i Portugalii. Dzięki praktykom zawodowym zdobyli oni doświadczenie zawodowe w branżach: rolniczej, gastronomicznej i weterynaryjnej. Na zagraniczne praktyki, które trwały dwa lub cztery tygodnie /zarówno w wakacje, jak i w roku szkolnym/ wyjeżdżali uczniowie z technikum kształcącego w zawodzie: technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik weterynarii oraz z zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.

Nasi najlepsi uczniowie

Aktualności

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie…”

Nasi najlepsi uczniowie

Po zakończeniu I półrocza roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uroczyście wręczono nagrody najlepszym uczniom.

Pan Marian Nowak – dyrektor szkoły; wręczył nagrody pieniężne uczniom, którzy uzyskali najwyższą  średnią ocen w danym kierunku kształcenia. Nagrody finansowe dla najlepszych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

Oto lista tych, którzy w I półroczu dali z siebie wszystko i tym samym uzyskali najwyższe średnie ocen. Gratulacje i nagrody odebrali:

Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie i snowboardzie

Sport

Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie i snowboardzie

W dniu 11.02.2019r. odbyły się Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie i snowboardzie na stoku „Długa Polana” gdzie rozegrano dwie konkurencje slalomu. W zawodach wzięło udział 29 uczniów Naszej szkoły. Dzięki uprzejmości gestora wyciągu, pana Michała Glonka, ustawienie slalomu oraz udostępnienie stoku odbyło się bezpłatnie, za co z góry dziękujemy. Natomiast w ramach owocnej współpracy z Radą Rodziców otrzymaliśmy zapewnienie finansowe na karnety oraz nagrody, za co również dziękujemy. Pogoda dopisała, a uczestnicy zacięcie walczyli do samego końca.

Organizatorami zawodów byli: Marcin Węgrzyn, Daniel Suski oraz Piotr Jarząbek.

 

Nasi krwiodawcy

Aktualności

Nasi krwiodawcy

Dnia 5 lutego 31 młodych KREWkich dawcow w RCKiK przy nowotarskim szpitalu stawiło się na wezwanie aby oddać krew. Jak co roku wspierani przez pana Tomasza Gąsienicę-Wawrytko nasi uczniowie z uśmiechami na twarzach przekazali 9,5 litra tego bezcennego daru. Olbrzymie DZIĘKI dla was wszystkich, a szczególne dla tych, którzy właśnie rozpoczęli karierę dawcy. DZIĘKI MŁODZIEŻ! Serce rośnie!