.

Kiermasz szkół

Aktualności

Kiermasz szkół

W dniu 07 Marca odbył się kiermasz szkół średnich w Jabłonce. W budynku Orawskiego Centrum Kultury prezentowało się dwanaście szkół średnich z Orawy i Podhala. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z profilu technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych.

Memoriał im.Legionistów Podhalańskich

Sport

Memoriał im.Legionistów Podhalańskich

W czwartek 8 marca reprezentacja naszej Szkoły brała udział w zawodach narciarskich – I Memoriale imienia Legionistów Podhalańskich. Memoriał został zorganizowany dla upamiętnienia kilkuset ochotników z regionu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego i swoim poświęceniem i walką przyczynili się odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów. Organizatorem zawodów była Pani poseł Anna Paluch, a rywalizacja odbyła się na stoku narciarskim w miejscowości Czerwienne.

Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów i wszyscy zaprezentowali się w znakomity sposób. W kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Cyrwus z klasy II TTŻ, a drugie miejsca zajęła Karolina Kardaś z I TW. W kategorii chłopców brązowy medal zdobył Krystian Wilczek (I TW), a Damian Goryl (III TŻiUG/TA) uplasował się na 6 pozycji. Opiekunem na zawodach był pan Marcin Węgrzyn. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Narciarstwo alpejskie

Sport

Powiatowa Licealiada w narciarstwie alpejskim

Narciarstwo alpejskie

W dniu 28.02.2019r. odbyła się Powiatowa Licealiada w narciarstwie alpejskim w Ośrodku Narciarskim Czorsztyn Ski Kluszkowce. Do zawodów zgłoszonych zostało 8 uczniów naszej szkoły. Spośród dziewcząt reprezentowały nas Cyrwus Aleksandra kl.2TTŻ, Zagata Małgorzata kl.2aTŻiUG, Kowalcze Małgorzata kl.3TŻiUG oraz Kardaś Karolina kl.1TW, a w kategorii chłopców Wilczek Krystian kl.1TW, Goryl Damian kl.3TŻiUG/TA, Kiełbasa Jakub kl.3TW i Młynarczyk Marcin kl.1 BR.

OGŁOSZENIE

Przetargi

nabór na partnera w celu realizacji projektu

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu działając z upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi upoważnienie nrBDG.org.0103.3,4,2019r. z dnia 22 lutego 2019 r. ogłasza nabór partnera spoza finansów publicznych w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach konkursu  RPMP.10.02.02-IP.01-12-065/18.

 

REGULAMIN NABORU

FORMULARZ OFERTY

Karnawał w SP 9

Wydarzenia

Zabawa Karnawałowa w Szkole Podstawowej nr 9 przy SOSW w Nowym Targu

Karnawał w SP 9

Ostatnie zapusty – wypadające w tym roku 28 lutego – uczennice klasy drugiej technikum technologii żywności, wspomagane przez Wielką Siódemkę z klasy 2a technikum żywienia i usług gastronomicznych, uczciły wspólną zabawą z wychowankami Szkoły Podstawowej nr 9 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu.

Tłusty Czwartek

Wydarzenia

Tłusty Czwartek

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały one nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.