.

Szef Team Challenge zadanie IV

Aktualności

Szef Team Challenge zadanie IV

Finiszujemy, bo deser to IV i ostatnie zadanie konkursowe, które wykonaliśmy.

Oto nasze propozycje deserów.

Drużyna „PRZYJACIELE” przygotowała: „Ananas karmelizowany z lodami rabarbarowymi, gąbką cynamonową i suszonymi płatkami róży”.

Natomiast deser drużyny „PRZYJACIÓŁEK” to: ”Beza wypełniona kremem śmietankowym z owocami w sosie z dodatkiem cynamonu posypana kruszonką z oscypka podana z truskawkowym Mojito.

Przypominamy, że  już 10 czerwca b.r. przekonamy się jak smaczne były nasze potrawy.

 

                                                                                                         Józef Bąbol

Szef Team Challenge zadanie III

Aktualności

Szef Team Challenge zadanie III

Przypominam, że do Szef Team Challenge zgłosiło się aż 35 drużyn z całej Polski. Podczas trwającej miesiąc rywalizacji zespoły otrzymują co tydzień jedno kulinarne wyzwanie, które razem złożą się na pełne menu (przystawkę, zupę, danie główne i deser).

Tym razem drużyny z ZSCKR  Nowy Targ przygotowały zadanie III tj. danie główne.

„Przyjaciółki” przygotowały:

„Roladkę drobiową z bryndzą i szczypiorkiem podaną na purée z młodej marchewki w towarzystwie karmelizowanych warzyw oraz wiosennej sałatki”.

„Przyjaciele” przygotowali:

„…aby na piersi zawisło szczere złoto”

Aktualności

„…aby na piersi zawisło szczere złoto”

Z dumą i radością informujemy, iż do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu właśnie dotarły, zamówione wcześniej złote odznaki z logo szkoły.

Jeżeli komuś brakuje motywacji do nauki to przypominamy, że w ZSCKR Nowy Targ warto się uczyć choćby po to, aby na piersi zawisło szczere złoto.

Drodzy uczniowie, jeżeli lubicie otaczać się blaskiem tego szlachetnego kruszcu to logo szkoły ze złota będzie dla WAS idealną nagrodą. Będzie to cenna pamiątka na lata, która będzie mieć również wartość historyczną.

Złote odznaki z logo szkoły to specjalna i prestiżowa nagroda dla absolwentów szkoły, którą funduje Rada Rodziców.

Zgodnie ze Statutem Szkoły złotą odznaką uhonorowany zostaje najlepszy absolwent ze wszystkich typów szkół, który spełnia następujące kryteria: średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły min. 5.0, wzorowe zachowanie oraz osiągnięcia szkolne...

Konsultacje w szkole – wytyczne dla uczniów

Co? Gdzie? Kiedy?

Od 1 czerwca 2020 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uruchamiamy dla uczniów konsultacje z zajęć edukacyjnych indywidualne lub grupowe. Szczegółowy harmonogram konsultacji dostępny jest poniżej.

Drogi uczniu,

  1. Pamiętaj, że z konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej. Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
  2. Jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w  zastępstwie innego ucznia.
  3. Zabierz do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  4. W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny. Pozostaw zakryte usta i nos w chwili wejścia do budynku szkoły i na jej terenie...

Szef Team Challenge zadanie II

Aktualności

Drużyna "Przyjaciele" przygotowała: " Regionalny kapuśniak na gęsinie z czipsami z boczku podany w chlebie".

Natomiast "Przyjaciółki" przygotowały zupę pt.: "Zielona zupa krem z młodej kapusty z chipsem z boczku w towarzystwie grzanki z oscypkiem i żurawiną”.

Komisja konkursowa z udziałem uznanych szefów MAKRO wysoko oceniła poprzednie zadanie  przygotowane przez drużyny z naszej szkoły. Przystawki przygotowane przez naszych reprezentantów uzyskały 8 na 10 możliwych punktów.

Już dziś czekamy na zadanie III od szefów kuchni MAKRO.

 

                                                                                                                       Józef Bąbol

Prezentowane dania:

Z tęsknoty za…

Aktualności

.. zakwitły kaktusy na Kokoszkowie

Z tęsknoty za…

Z tęsknoty za uczniami, nauczycielami i za wyjątkową atmosferą panująca w szkole w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu cudownie zakwitły kaktusy. I wcale nie chodzi tu o drobne kwiatuszki. Ozdobą naszych kaktusów doniczkowych są piękne, wyraziste kwiaty.