.

Szansa na stypendium!

Aktualności

Stypendium Fundacji Efekt Motyla

Stypendium Fundacji Efekt Motyla jest adresowane do uczniów, którzy spełniają łącznie wszystkie poniższe warunki:
- wykazują wysokie wyniki w nauce oraz znaczące osiągnięcia;
- pochodzą z terenów wiejskich;
- mają niewysoki dochód w rodzinie (nie ustalamy z góry limitu dochodów na jedną osobę w rodzinie).

Więcej informacji o stypendium znajduje się TUTAJ

Wniosek o przyznanie stypendium można pobrać TUTAJ

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Aktualności

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 12-13.04.2019 pięciu przedstawicieli naszej szkoły wzięło udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Byli to: Aleksandra Waksmundzka 4TŻiUG, Natalia Kowalczyk 4TW, Aleksandra Perlich 3TW, Krzysztof Pawlica 3TA oraz Paulina Medes 4TAK. Eliminacje do etapu centralnego odbyły się w Piotrkowicach Małych. Uczniowie reprezentowali szkołę w kilku blokach: Produkcja Zwierzęca, Architektura Krajobrazu, Agrobiznes, Gastronomia oraz Weterynaria. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W tym roku etap okręgowy  zakończył się sukcesem dla uczennicy z klasy 4TW (blok: Weterynaria). Zdobyła II miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, które odbędą się już 7-8.06.2019r. Gratulujemy!

MISTRZOWIE W KUCHNI

Aktualności

Ziemniak godny „Mistrza w Kuchni” – konkurs kulinarny

MISTRZOWIE W KUCHNI

W dniu 13 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyły się kwalifikacje do II edycji Szkolnego Konkursu Kulinarnego pt.; „Mistrzowie w Kuchni”. Do kwalifikacji przystąpiło 30 uczniów z klas gastronomicznych, których zadaniem było rozwiązanie trudnego testu z wiedzy kulinarnej. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowano tylko 6 osób z najwyższą punktacją. W finale konkursu w dniu 29.03.2019 r. wystartowali: Maria Bala, Beata Warniczek, Katarzyna Arendarczyk, Tomasz Gał, Mateusz Furczoń, Myśliwiec Łukasz. Zgodnie z regulaminem uczniowie musieli zmierzyć się z tematem „ ziemniaka” tj.  przygotować danie główne z jego udziałem.

Liczba Pi - happy time

Aktualności

Liczba Pi - happy time

14 marca br. w dzień Liczby Pi nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zorganizowali Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów technikum, który odbył się na czterech poziomach.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:

  • I miejsce: Polińska Patrycja (kl. IV TTŻ )
  • II miejsce: Zagata Małgorzata (kl. II a TŻiUG)
  • III miejsce: Ślimak Maciej (kl. I TŻiUG/TA)

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców, a nauczyciele po raz kolejny docenili ich wysiłek „szóstką”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, oczywiście nie tylko z matematyki.

Za rok kolejna edycja konkursu. Zapraszamy!

                                                                   Nauczyciele matematyki w ZSCKR Nowy Targ

DZIEŃ OTWARTY

Aktualności

Zapraszamy na dzień otwarty ZSCKR na Kokoszkowie, który odbędzie się w dniu 21 marca 2019 r. (czwartek) w godzinach od 10.00 do 14.00.

Więcej informacji TUTAJ

Kiermasz szkół

Aktualności

Kiermasz szkół

W dniu 07 Marca odbył się kiermasz szkół średnich w Jabłonce. W budynku Orawskiego Centrum Kultury prezentowało się dwanaście szkół średnich z Orawy i Podhala. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z profilu technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych.

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

Aktualności

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

W dniu 14.02.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca wyjazdy młodzieży szkoły na praktyki zagraniczne. Projekt realizowany był na zasadach programu Erasmus+; współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazdy zostały zorganizowane w ramach projektu „Europa w Nowym Targu - podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki” realizowanego przez małopolski Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

     W okresie od 1.09.2015 r. do  14.02.2019 r. ok. 300 uczniów  szkoły wyjechało do Grecji i Portugalii. Dzięki praktykom zawodowym zdobyli oni doświadczenie zawodowe w branżach: rolniczej, gastronomicznej i weterynaryjnej. Na zagraniczne praktyki, które trwały dwa lub cztery tygodnie /zarówno w wakacje, jak i w roku szkolnym/ wyjeżdżali uczniowie z technikum kształcącego w zawodzie: technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik weterynarii oraz z zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.

Nasi najlepsi uczniowie

Aktualności

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie…”

Nasi najlepsi uczniowie

Po zakończeniu I półrocza roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uroczyście wręczono nagrody najlepszym uczniom.

Pan Marian Nowak – dyrektor szkoły; wręczył nagrody pieniężne uczniom, którzy uzyskali najwyższą  średnią ocen w danym kierunku kształcenia. Nagrody finansowe dla najlepszych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

Oto lista tych, którzy w I półroczu dali z siebie wszystko i tym samym uzyskali najwyższe średnie ocen. Gratulacje i nagrody odebrali:

Nasi krwiodawcy

Aktualności

Nasi krwiodawcy

Dnia 5 lutego 31 młodych KREWkich dawcow w RCKiK przy nowotarskim szpitalu stawiło się na wezwanie aby oddać krew. Jak co roku wspierani przez pana Tomasza Gąsienicę-Wawrytko nasi uczniowie z uśmiechami na twarzach przekazali 9,5 litra tego bezcennego daru. Olbrzymie DZIĘKI dla was wszystkich, a szczególne dla tych, którzy właśnie rozpoczęli karierę dawcy. DZIĘKI MŁODZIEŻ! Serce rośnie!

Kursy, kursy

Aktualności

Program Modernizacji Kształcenia Zawodowego

Kursy, kursy

Na przełomie grudnia i stycznia odbyła się w ZSCKR druga edycje kursów w ramach programu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II nr pr RPMP.10.02.02-12-0224/16 tytuł "ZSCKR Nowy Targ - umiejętności są szansą Twojej przyszłości". W kursie rachunkowości rolnej prowadzonym przez Panią Profesor Annę Jachymiak uczestniczyli następujący uczniowie:

STUDNIÓWKA

Aktualności

STUDNIÓWKA

"Poloneza czas zacząć!" usłyszeli nasi czwartoklasiści na długo wyczekiwanej studniówce, która odbyła się w ostatnią sobotę ferii, 26go stycznia w restauracji Willa Orchidea w Waksmundzie. Trochę nieśmiało, troszkę nerwowo, ale z powagą i determinacją, żeby wyszło jak najlepiej, przystąpili do poloneza. Wyszło bardzo dobrze a nawet jeśli były małe pomyłki, rozbawiły i rozluźniły tylko nieco stremowanych tancerzy. Prezencja na piątkę. Nauczycielom zdarzało się nie rozpoznać na pierwszy rzut oka zwłaszcza dziewcząt, w których dokonała się istna studniówkowa przemiana. Wyszło pięknie.

Tak więc po części oficjalnej, czyli krótkich przemowach pana kierownika Buły reprezentującego dyrekcję i pani Anny Jachymiak, jako reprezentantki wychowawców klas czwartych, oraz wspomnianym polonezie, rozpoczęła się prawdziwa i nieskrępowana zabawa. Fruwały marynarki, nowe szpilki lądowały pod stołami a parkiet był pusty tylko podczas serwowania posiłków. Czwartoklasiści szaleli prawie do świtu, a co się dokładnie działo, to już zostawmy ich wspomnieniom i telefonom komórkowym. Nam pozostaje podziękować im za wspólne świętowanie oraz życzyć, żeby za te umowne 100 dni też się wszystko tak udało :)

WĄŻ NA SPRZEDAŻ

Aktualności

Pyton Tygrysi

WĄŻ NA SPRZEDAŻ

ZSCKR Nowy Targ sprzeda węża: Pyton tygrysi z 2013 r., waga -  13,5 kg, długość – 2,20 m.

Cena: 300 zł

Zainteresowanych zakupem węża prosimy o kontakt: 18 26 627 71, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs wigilijny

Aktualności

"Kulinarne zwyczaje wigilijne"

Konkurs wigilijny

Dnia 19 grudnia b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu miał miejsce finał Szkolnego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem „Kulinarne zwyczaje wigilijne z różnych regionów Polski”. W tym dniu na stole wigilijnym pojawiło się 30 potraw przygotowanych przez uczniów. W konkursie brało udział 15 dwuosobowych zespołów z klas o profilu gastronomicznym. Na specjalnie przygotowanych wigilijnych stołach gościły: m.in. gołąbki postne, kasza z grzybami, wieniec drożdżowy, zupa grzybowa z łazankami, pieczone pierogi z kapustą i grzybami, krokiety wigilijne, kluski z makiem, kutia, barszcz postny z kołdunami grzybowymi, dzyndzałki, makówka, sałatka wigilijna, pierniki, galaretka śledziowo - jarzynowa, piernik przekładany. Warto podkreślić fakt, iż wszystkie potrawy zostały pięknie udekorowane i profesjonalnie  podane.

Apel Wigilijny

Aktualności

Nie da się ukryć - święta tuż, tuż…

Apel Wigilijny

W dniu 19 grudnia b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbył się uroczysty Apel Wigilijny przygotowany i prowadzony przez uczniów z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu pod opieką Zofii Wójtowicz, Joanny Sordyl i Adama Głodka.

OGŁOSZENIE

Aktualności

Nieodpłatne przekazanie zbędnego sprzętu

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego informuje, że posiada do przekazania składniki rzeczowe majątku ruchomego. Wszystkie szczegóły dostępne są TUTAJ