.

WAŻNE TERMINY

Co? Gdzie? Kiedy?, Aktualności

 • Wystawienie ocen przewidywanych dla uczniów-do 13 czerwca do godz.14-30
 • Ostateczne wpisanie ocen rocznych i końcowych-18 czerwca do godz.14-30.
 • Rada Pedagogiczna klasyfikacyjna 20 czerwca 2018 r. o godz. 14-35


DYREKTOR Marian Nowak

PIKNIK RODZINNY

Wydarzenia, Aktualności

PIKNIK RODZINNY NA KOKOSZKOWIE

PIKNIK RODZINNY

W sobotę 12 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego obył się piknik rodzinny przygotowany przez uczniów i nauczycieli. W pikniku uczestniczyli pracownicy z rodzinami  oraz  gimnazjaliści, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia w naszym zespole.

Jak napisał na proflilu facebookowy TGW "Pogoda dopisała to i impreza musiała być fajna. I podjeść można było, pomalować się, pobawić się ze zwierzakami......co tu dużo rozpisywać zobaczcie sami" oglądajcie galerię na naszym profilu facebookowym >>>

"WOLNOŚĆ WARTOŚCI WARTOŚC WOLNOŚCI"

Wydarzenia, Aktualności

Wolność wartości, wartość wolności: aksjologia współczesności

11 maja 2018 roku PPWSZ w Nowym Targu zorganizowała konferencję poświęconą osobie ks. prof. Józefa Tschnera.  Wzięli w niej udział wszyscy, którym osoba oraz myśli ks. Profesora pozwalają odkryć sens działania i istnienia w dzisiejszym świecie. 

Uczestnicy wysłuchali wykładów, wspomnień osób,  dla których był autorytetem. W spotkaniu wzięli też udział uczniowie naszej szkoły, którzy wysłuchali  gawędy poety i redaktora  mgra Wojciecha Bonowicza oraz wykładu akademickiego znakomitego filozofa  Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Karola Tarnowskiego.

W holu szkoły prezentowana była wystawa portretów ks. prof. J. Tischnera wykonanych przez znakomitego malarza z Ostrowska Mariana Gromadę.

Zdjęcia można obejrzeć na portalu Podhale24.pl oraz na zibifoto.pl

 

KONSTYTUCJA 3-MAJA

Wydarzenia, Aktualności

KONSTYTUCJA 3-MAJA

 W dniu 11 maja 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się uroczysta akademia poświęcona 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości tej brała udział dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież ZSCKR. Wysłuchali oni programu słowno – muzycznego przedstawionego przez uczniów z klasy II Technikum Weterynaryjnego.

 Tekst narracji i fragmenty wierszy recytowali: Fryźlewicz Dominika, Wolska Justyna, Reszkiewicz Kinga, Kiełbasa Jakub, Baniowska Lidia i Schemet Julia. Pieśni patriotyczne wykonywał chór złożony z uczniów klasy II TW. Akademia została przygotowana i zorganizowana przez mgr Bogusława Guta. 

„ŚPIEWKI WIERCHOWE „

Wydarzenia, Aktualności

XXV Jubileuszowym Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” – Euro – Folklor – 2018.

„ŚPIEWKI WIERCHOWE „

W dniu 1 maja br. w Zebrzydowicach spotkali się miłośnicy ludowego tańca i śpiewu na XXV jubileuszowym Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” – Euro – Folklor – 2018. Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć pasjonatów tańca i śpiewu góralskiego ze Szkolnego  Zespołu Regionalnego, który prężnie działa przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie  ZSCKR kultywują tradycje regionalne, które warto promować i ocalić od zapomnienia. Cieszą się swoją spuścizną kulturową , nie wstydzą się jej, często  mówią w miejscowej gwarze  i z dumą noszą strój regionalny/góralski.

ABSOLWENCI 2018

Wydarzenia, Aktualności

„Każdy jest kowalem własnego losu…”

ABSOLWENCI 2018

27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uroczyście pożegnano tegorocznych absolwentów.

Był to dzień szczególny, pełen wzruszeń, wspomnień i podziękowań. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej, gdzie powitano ABSOLWENTÓW, grono pedagogiczne, rodziców, przedstawicieli młodzieży oraz przybyłych gości: Grzegorza Watychę - Burmistrza Miasta Nowy Targ, Elizę Palluth - Dyrektor Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Nowym Targu, prof. dr hab. inż. Andrzeja Sechmana z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. Stanisława Gulaka, prof. nadzw. - Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Monikę Kuczyńską - przedstawiciela Urzędu Gminy Nowy Targ, Macieja Tylkę - kierownika ARiMR w Nowym Targu, Józefa Walkosza - kierownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu.

WIZYTA MINISTRA

Wydarzenia, Aktualności

MINISTER KRZYSZTOF JURGIEL W NOWYM TARGU

WIZYTA MINISTRA

Na zaproszenie posłów oraz przedstawicieli instytucji rolniczych z terenu Podhala w sobotę 28 kwietnia gościł w Nowym Targu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel.

Na początku spotkania Pan Minister przedstawił działania podejmowane przez resort rolnictwa mające zapewnić harmonijny rozwój tego sektora gospodarki. W drugiej części obecni na sptkaniu mogli zadawać pytania związane z problemami z jakimi spotykają się rolnicy gospodarujący na terenach górskich. W podsumowaniu spotkania Pan Minister przedstawił  wnioski i najważniejsze problemy poruszane na tym spotkaniu, które ministerstwo będzie się starało rozwiązać.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły, przygotowując miedzy innymi oprawę muzyczną tego spotkania.

"PIĘKNY JAŚ"

Wydarzenia, Aktualności

„Fasola Piękny Jaś” i drużyna z ZSCKR Nowy Targ

W dniu 12 kwietnia 2018 r. w Myślenicach odbył się IV Międzynarodowy Konkurs  gastronomiczny „ SMAK GOŚCINNOSCI 2018”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była „ Fasola Piękny Jaś”. W konkursie udział wzięła młodzież z Polski , Hiszpanii, Rumunii i Węgier.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu reprezentowała drużyna damsko  - męska z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Weronika Waniczek i Jakub Stanek. 

KONKURS MATEMATYCZNY

Wydarzenia, Aktualności

LICZBA Pi NA SZÓSTKĘ

KONKURS MATEMATYCZNY

14 marca w dzień Liczby Pi nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu zorganizowali Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów technikum (na czterech poziomach) i szkoły branżowej (jeden poziom).

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów technikum i 2 uczniów szkoły branżowej. Najlepsze wyniki uzyskali:

 • I miejsce: Małgorzata Zagata (kl. 1a TŻiUG)
 • II miejsce: Wioletta Kupczyk (kl. 4 TAK) oraz Kamila Zygmund (kl. 1 TW)
 • III miejsce: Kamil Kądziołka (kl. 4 TW)

Wysiłek uczniów został nagrodzony przez nauczycieli „szóstką”, a nagrody w postaci kalkulatorów ufundowała Rada Rodziców.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów- nie tylko z matematykiJ

Następna edycja konkursu za rok. Zapraszamy.

„Mistrzowie w kuchni”

Wydarzenia, Aktualności

Jak nie gotuję, jak gotuję…czyli „Mistrzowie w kuchni” na Kokoszkowie.

„Mistrzowie w kuchni”

Przygoda z gotowaniem uczniów  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu,  to kulinarne show niczym „MasterChef” /galeria zdjęć/. Aby poczuć  klimat telewizyjnego  show w dniu  13.04.2018 r. w ZSCKR Nowy Targ odbyła się   I edycja  Szkolnego Konkursu  Gastronomicznego „Mistrzowie w Kuchni”.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwsza część  to test wiedzy gastronomicznej w której wzięło udział 18 uczniów.  Do ścisłego finału zakwalifikowało się  5  uczniów z najlepszymi wynikami. Druga część konkursu polegała na przygotowaniu trzech porcji  dania zasadniczego ze składników znajdujących się w  „magicznym pudełku’. Czas wykonania potrawy  - 120 minut.

PUNKT WSPARCIA ROLNIKÓW

PROJEKTY, Aktualności

WNIOSKI O DOPŁATY

Bardzo ważna wiadomość dla wszystkich rolników, którzy w 2018 roku chcą ubiegać się o płatności bezpośrednie 2018 -  muszą zrobić to przez internet.

Aby zapewnić rolnikom szerszy dostęp do fachowej pomocy w wypełnianiu e - wniosków  o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uruchomił punkt wsparcia rolników.

Szkoła pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapewnia pomoc przy składaniu  e-wniosków  codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach do 13.00 do 15.00 w budynku szkoły przy ul. Kokoszków 71, w Nowym Targu.

 

PRZYPOMINAMY

Co? Gdzie? Kiedy?, Aktualności

Zbliża się okres egzaminów oraz nieuchronny koniec roku szkolnego 2017-2018,przypominamy najważniejsze terminy

KOLEJNA EDYCJA SZKOLEŃ

PROJEKTY, Aktualności

„Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”

 Rok szkolny 2017/18 to kolejny etap realizacji programu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II” w ZSCKR. Od października dla uczniów prowadzone były następujące formy doskonalenia zawodowego:

 • Kurs nauki jazdy samochodem  kat B,
 • kurs barman kelner,
 • kurs barista,
 • kurs florysta,
 • inseminator.

W sumie dodatkowe kwalifikacje zawodowe zdobyło  66 uczniów naszej szkoły.


Nastąpiła korekta osób zakwalifikowanych na staż zawodowy i kurs prawa jazdy kategorii B, prosimy osoby zainteresowane o sprawdzenie. 

Teraz rozpoczynamy następna edycję szkoleń umożliwiających podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów. Poniżej listy zakwalifikowanych.

 • kurs baristy pobierz>> (xlsx)
 • kurs barman  pobierz>> (xlsx)
 • kurs inseminacji  pobierz>> (xlsx)
 • kurs florystyka  pobierz>> (xlsx)
 • kurs prawa jazdy kat B  pobierz>> (xlsx)
 • kurs komputerowe projetkowanie ogrodów pobierz>> (xlsx)
 • kurs rachunkowości rolnej  pobierz>> (xlsx)
 • kurs komputerowe wspomaganie prowadzenia zakładu gastronomicznego i gospdarstwa agroturystycznego pobierz>> (xlsx)
 • staż zawodowy pobierz>> (xlsx)

Szczegółowe informacje u kierownika pnz Stanisława Buły