.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Aktualności

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 12-13.04.2019 pięciu przedstawicieli naszej szkoły wzięło udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Byli to: Aleksandra Waksmundzka 4TŻiUG, Natalia Kowalczyk 4TW, Aleksandra Perlich 3TW, Krzysztof Pawlica 3TA oraz Paulina Medes 4TAK. Eliminacje do etapu centralnego odbyły się w Piotrkowicach Małych. Uczniowie reprezentowali szkołę w kilku blokach: Produkcja Zwierzęca, Architektura Krajobrazu, Agrobiznes, Gastronomia oraz Weterynaria. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W tym roku etap okręgowy  zakończył się sukcesem dla uczennicy z klasy 4TW (blok: Weterynaria). Zdobyła II miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, które odbędą się już 7-8.06.2019r. Gratulujemy!

MISTRZOWIE W KUCHNI

Aktualności

Ziemniak godny „Mistrza w Kuchni” – konkurs kulinarny

MISTRZOWIE W KUCHNI

W dniu 13 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyły się kwalifikacje do II edycji Szkolnego Konkursu Kulinarnego pt.; „Mistrzowie w Kuchni”. Do kwalifikacji przystąpiło 30 uczniów z klas gastronomicznych, których zadaniem było rozwiązanie trudnego testu z wiedzy kulinarnej. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowano tylko 6 osób z najwyższą punktacją. W finale konkursu w dniu 29.03.2019 r. wystartowali: Maria Bala, Beata Warniczek, Katarzyna Arendarczyk, Tomasz Gał, Mateusz Furczoń, Myśliwiec Łukasz. Zgodnie z regulaminem uczniowie musieli zmierzyć się z tematem „ ziemniaka” tj.  przygotować danie główne z jego udziałem.

Liczba Pi - happy time

Aktualności

Liczba Pi - happy time

14 marca br. w dzień Liczby Pi nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zorganizowali Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów technikum, który odbył się na czterech poziomach.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:

  • I miejsce: Polińska Patrycja (kl. IV TTŻ )
  • II miejsce: Zagata Małgorzata (kl. II a TŻiUG)
  • III miejsce: Ślimak Maciej (kl. I TŻiUG/TA)

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców, a nauczyciele po raz kolejny docenili ich wysiłek „szóstką”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, oczywiście nie tylko z matematyki.

Za rok kolejna edycja konkursu. Zapraszamy!

                                                                   Nauczyciele matematyki w ZSCKR Nowy Targ

DZIEŃ OTWARTY

Aktualności

Zapraszamy na dzień otwarty ZSCKR na Kokoszkowie, który odbędzie się w dniu 21 marca 2019 r. (czwartek) w godzinach od 10.00 do 14.00.

Więcej informacji TUTAJ

Kiermasz szkół

Aktualności

Kiermasz szkół

W dniu 07 Marca odbył się kiermasz szkół średnich w Jabłonce. W budynku Orawskiego Centrum Kultury prezentowało się dwanaście szkół średnich z Orawy i Podhala. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z profilu technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych.

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

Aktualności

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

W dniu 14.02.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca wyjazdy młodzieży szkoły na praktyki zagraniczne. Projekt realizowany był na zasadach programu Erasmus+; współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazdy zostały zorganizowane w ramach projektu „Europa w Nowym Targu - podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki” realizowanego przez małopolski Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

     W okresie od 1.09.2015 r. do  14.02.2019 r. ok. 300 uczniów  szkoły wyjechało do Grecji i Portugalii. Dzięki praktykom zawodowym zdobyli oni doświadczenie zawodowe w branżach: rolniczej, gastronomicznej i weterynaryjnej. Na zagraniczne praktyki, które trwały dwa lub cztery tygodnie /zarówno w wakacje, jak i w roku szkolnym/ wyjeżdżali uczniowie z technikum kształcącego w zawodzie: technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik weterynarii oraz z zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.

Nasi najlepsi uczniowie

Aktualności

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie…”

Nasi najlepsi uczniowie

Po zakończeniu I półrocza roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uroczyście wręczono nagrody najlepszym uczniom.

Pan Marian Nowak – dyrektor szkoły; wręczył nagrody pieniężne uczniom, którzy uzyskali najwyższą  średnią ocen w danym kierunku kształcenia. Nagrody finansowe dla najlepszych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

Oto lista tych, którzy w I półroczu dali z siebie wszystko i tym samym uzyskali najwyższe średnie ocen. Gratulacje i nagrody odebrali:

Nasi krwiodawcy

Aktualności

Nasi krwiodawcy

Dnia 5 lutego 31 młodych KREWkich dawcow w RCKiK przy nowotarskim szpitalu stawiło się na wezwanie aby oddać krew. Jak co roku wspierani przez pana Tomasza Gąsienicę-Wawrytko nasi uczniowie z uśmiechami na twarzach przekazali 9,5 litra tego bezcennego daru. Olbrzymie DZIĘKI dla was wszystkich, a szczególne dla tych, którzy właśnie rozpoczęli karierę dawcy. DZIĘKI MŁODZIEŻ! Serce rośnie!

Kursy, kursy

Aktualności

Program Modernizacji Kształcenia Zawodowego

Kursy, kursy

Na przełomie grudnia i stycznia odbyła się w ZSCKR druga edycje kursów w ramach programu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II nr pr RPMP.10.02.02-12-0224/16 tytuł "ZSCKR Nowy Targ - umiejętności są szansą Twojej przyszłości". W kursie rachunkowości rolnej prowadzonym przez Panią Profesor Annę Jachymiak uczestniczyli następujący uczniowie:

STUDNIÓWKA

Aktualności

STUDNIÓWKA

"Poloneza czas zacząć!" usłyszeli nasi czwartoklasiści na długo wyczekiwanej studniówce, która odbyła się w ostatnią sobotę ferii, 26go stycznia w restauracji Willa Orchidea w Waksmundzie. Trochę nieśmiało, troszkę nerwowo, ale z powagą i determinacją, żeby wyszło jak najlepiej, przystąpili do poloneza. Wyszło bardzo dobrze a nawet jeśli były małe pomyłki, rozbawiły i rozluźniły tylko nieco stremowanych tancerzy. Prezencja na piątkę. Nauczycielom zdarzało się nie rozpoznać na pierwszy rzut oka zwłaszcza dziewcząt, w których dokonała się istna studniówkowa przemiana. Wyszło pięknie.

Tak więc po części oficjalnej, czyli krótkich przemowach pana kierownika Buły reprezentującego dyrekcję i pani Anny Jachymiak, jako reprezentantki wychowawców klas czwartych, oraz wspomnianym polonezie, rozpoczęła się prawdziwa i nieskrępowana zabawa. Fruwały marynarki, nowe szpilki lądowały pod stołami a parkiet był pusty tylko podczas serwowania posiłków. Czwartoklasiści szaleli prawie do świtu, a co się dokładnie działo, to już zostawmy ich wspomnieniom i telefonom komórkowym. Nam pozostaje podziękować im za wspólne świętowanie oraz życzyć, żeby za te umowne 100 dni też się wszystko tak udało :)

WĄŻ NA SPRZEDAŻ

Aktualności

Pyton Tygrysi

WĄŻ NA SPRZEDAŻ

ZSCKR Nowy Targ sprzeda węża: Pyton tygrysi z 2013 r., waga -  13,5 kg, długość – 2,20 m.

Cena: 300 zł

Zainteresowanych zakupem węża prosimy o kontakt: 18 26 627 71, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konkurs wigilijny

Aktualności

"Kulinarne zwyczaje wigilijne"

Konkurs wigilijny

Dnia 19 grudnia b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu miał miejsce finał Szkolnego Konkursu Gastronomicznego pod hasłem „Kulinarne zwyczaje wigilijne z różnych regionów Polski”. W tym dniu na stole wigilijnym pojawiło się 30 potraw przygotowanych przez uczniów. W konkursie brało udział 15 dwuosobowych zespołów z klas o profilu gastronomicznym. Na specjalnie przygotowanych wigilijnych stołach gościły: m.in. gołąbki postne, kasza z grzybami, wieniec drożdżowy, zupa grzybowa z łazankami, pieczone pierogi z kapustą i grzybami, krokiety wigilijne, kluski z makiem, kutia, barszcz postny z kołdunami grzybowymi, dzyndzałki, makówka, sałatka wigilijna, pierniki, galaretka śledziowo - jarzynowa, piernik przekładany. Warto podkreślić fakt, iż wszystkie potrawy zostały pięknie udekorowane i profesjonalnie  podane.

Apel Wigilijny

Aktualności

Nie da się ukryć - święta tuż, tuż…

Apel Wigilijny

W dniu 19 grudnia b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbył się uroczysty Apel Wigilijny przygotowany i prowadzony przez uczniów z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu pod opieką Zofii Wójtowicz, Joanny Sordyl i Adama Głodka.

OGŁOSZENIE

Aktualności

Nieodpłatne przekazanie zbędnego sprzętu

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego informuje, że posiada do przekazania składniki rzeczowe majątku ruchomego. Wszystkie szczegóły dostępne są TUTAJ

Szachowe Mikołajki

Aktualności

Szachowe Mikołajki

W dniu 5 grudnia trójka uczennic naszej szkoły Klaudia Buja, Sandra Jaworska i Magdalena Plewa z klasy II Technikum Weterynaryjnego wcieliły się w rolę Św. Mikołaja, Aniołka i Diabełka i wraz z opiekunem, panem Piotrem Jarząbkiem złożyły wizytę w Szkole Podstawowej nr 11 w Nowym Targu. Tam swoją obecnością sprawiły dzieciom grającym w szachy, jakże miłą i radosną niespodziankę. Ponadto, wręczały im zaproszenie na III Turniej Mikołajkowy, który odbył się 8 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury. Uśmiechnięte buzie i radość dzieci była dla nas największą nagrodą. Dziękujemy im za ten wspaniały gest mikołajkowy!