.

SPORTY ZIMOWE

SZKOŁA, Sport

ZSCKR Nowy Targ - „Narty, snowboard i ognisko w środku zimy”

W dniu 5 lutego 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Była to już kolejna edycja zimowych zmagań dla uczniów szkoły.  W tym roku zawody odbyły się na stoku „Długa Polana” w Nowym Targu. Pogoda dopisała, lekki mrozik i trochę słońca jeszcze bardziej poprawiły humory wszystkim startującym. Zawody otworzyła Pani Dyrektor Agnieszka Topolnicka życząc wszystkim prędkości na starcie oraz dobrej zabawy. Po obowiązkowej odprawie, na której zostały przekazane m.in. informacje dotyczące bezpieczeństwa na stoku, przeprowadzono rozgrzewkę, po której zawodnicy mogli wykonać próbny przejazd.

LICEALIADA

ZAWODY W PŁYWANIU

LICEALIADA

Dużym sukcesem zakończył się udział reprezentantek naszej szkoły w zawodach Licealiady powiatowej w pływaniu, która odbyła się 14 grudnia na pływalni miejskiej w Nowym Targu.

Dziewczyny zdominowały konkurencję na 50 metrów stylem klasycznym, w której to Gabriela Kotarba z klasy 4 TW została mistrzynią powiatu, a jej młodsza koleżanka Klaudia Pękala (1 TTŻ) stanęła na najniższym stopniu podium.

Nieco mniej szczęścia miała Anna Bugielska (4 TW), która wprawdzie wygrała swój wyścig na 50 metrów  stylem grzbietowym, ale popełniła mały błąd techniczny przy nawrocie i niestety została zdyskwalifikowana. Mimo wszystko wracamy z zawodów bardzo zadowoleni i czekamy na kolejne sukcesy sportowe, a dziewczętom serdecznie gratulujemy.

TENIS STOŁOWY

MISTRZOSTWA SZKOŁY

Tradycją ZSCKR w Nowym Targu stało się, że listopad to miesiąc miłośników tenisa stołowego. Nie inaczej było w tym roku. Przez 3 tygodnie na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie uczyli się i doskonalili swoje umiejętności w tej precyzyjnej i dynamicznej dyscyplinie sportu. Wszyscy Ci, którzy zapragnęli rywalizacji, mieli ku temu okazję startując w Mistrzostwach Szkoły. Zawody odbyły się        23 listopada i zgłosiło się do nich 30 dziewcząt i 25 chłopców.