.

Mamy Wicemistrzostwo Polski!

Sport

Wicemistrzostwo Polski w halowej piłce nożnej chłopców!

Mamy Wicemistrzostwo Polski!

Wielki sportowy sukces odniosła  nasza szkoła Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu. W turnieju finałowym Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w halowej piłce nożnej chłopców, który odbył się 7 marca 2020 r. w Potoczku /woj. lubelskie/ nasi uczniowie zajęli 2 miejsce i zostali wicemistrzami Polski.

Zimowe mistrzostwa ZSCKR

Sport

Mistrzostwa ZSCKR w Nowym Targu w narciarstwie alpejskim i snowboardzie

Zimowe mistrzostwa ZSCKR

Rekordowa frekwencja towarzyszyła w tym roku Mistrzostwom Szkoły w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 44 uczniów. Zawody odbyły się na stoku narciarskim „Długa Polana” w Nowym Targu. Organizatorzy obawiali się trochę o pogodę, gdyż w godzinach porannych przez Podhale przewinęła się fala ulewnych deszczy, na szczęście na czas zawodów opady ustały, a nawet zza chmurki zaczęło przebijać się słoneczko. W tym roku rywalizację sportową połączono z edukacją młodzieży dotyczącą bezpieczeństwa na stoku i udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku pt. „PZU Pomoc To Moc”. Szkolenie przeprowadził mgr Daniel Suski nauczyciel wychowania fizycznego, a zarazem kandydat GOPR.

Turniejowe zmagania szachowe

Sport

Turniejowe zmagania szachowe

Wychodząc naprzeciw rozwijaniu zainteresowań naszych uczniów postanowiliśmy spróbować swoich sił w turniejach szachowych, które odbyły się w ostatni weekend na terenie powiatu nowotarskiego. W pierwszym dniu (14.12.br.) pojechaliśmy do Ochotnicy Dolnej, gdzie organizowany był Turniej 7 gmin, w drugim natomiast (15.12.br.) zagraliśmy na IV Turnieju Szachowym w Termach Chochołowskich. Szkolna reprezentacja szachowa była złożona wyłącznie z uczniów klas pierwszych i miała ona niełatwe zadanie, by sprostać swoim rywalom przy szachownicach. Przede wszystkim były to dla naszych uczniów pierwsze pozaszkolne turnieje szachowe i chcieli spróbować swych sił na tego rodzaju zawodach.