.

BIBLIOTEKA PO REMONCIE

SZKOŁA, Biblioteka

BIBLIOTEKA PO REMONCIE W NOWEJ ODSŁONIE,

BIBLIOTEKA PO REMONCIE

zakończony został remont biblioteki,  trwa układanie księgozbioru i kompletowanie wyposażenia. Pomieszczenie biblioteki zostało powiększone dzięki temu uzyskano dodatkowe miejsce na powiększony księgozbiór.

Znalazło się też miejsce na wypoczynek i naukę. Panie bibliotekarki dokładają starań, aby stworzyć w tym miejscu atmosferę, która będzie sprzyjać nauce, spokojnej rozmowie oraz spotkaniu z ciekawymi ludźmi.

Ma  to też być  miejsce gdzie będą  organizowane przedsięwzięcia promujące książki i czytelnictwo. Mamy nadzieję że uczniowie wystąpią z własnymi pomysłami i włączą się w te działania.

BIBLIOTEKA

SZKOŁA, Biblioteka

 Biblioteka szkolna to nie tylko wypożyczalnia książek. Księgozbiór jest istotą biblioteki, ale jej treścią są ludzie, którzy z niej korzystają. Biblioteka jest miejscem zdobywania, porządkowania i utrwalania wiedzy, jest miejscem rozbudzania pasji i pielęgnowania zainteresowań uczniów. Stanowi azyl i schronienie przed zamieszaniem i gwarem szkolnych korytarzy.

 

TEL. 18 26 627 71 w 43

INFORMACJE O GODZINACH PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek: 7.30 – 14.30

Wtorek: 7.30 – 15.35

Środa: 7.30 – 14.30

Czwartek: 7.30 – 14.30

Piątek: 7.30 – 14.45

KSIĄŻKA I PRAWA AUTORSKIE

SZKOŁA, Biblioteka

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

W książkach jest coś szczególnego. Książki przenikają nas do głębi (...) A żadna nie przychodzi samotnie, ale wprowadza imiona innych i jedna każe łaknąć drugiej
                                                                      (F. Petrarka)

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest dzień książki. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.