.

Nowości w bibliotece

Biblioteka

 

 

Zapraszamy do lektury nowości czytelniczych. Mamy nadzieję, że każdy
z naszych szkolnych moli książkowych, znajdzie coś interesującego. 

Nocne Życie Biblioteki

Biblioteka, Wydarzenia

NOCNE ŻYCIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – wieczór z noblistką

Nocne Życie Biblioteki

Po codziennym szkolnym gwarze, kiedy zapada zmierzch, korytarze szkolne pustoszeją, a w bibliotece grasują już tylko myszy i mole....O nie, nie... Okazuje się, że istnieje garstka entuzjastów, dla których szczególny urok ma biblioteka po zmroku. W przytulnym cieple lampy można usiąść z książką i przy aromacie zimowej herbaty podelektować się lekturą. Na przykład noblistki Olgi Tokarczuk...

Już kolejny raz panie bibliotekarki Katarzyna Gąsienica- Wawrytko i Joanna Cioczek – Jóźwiak zorganizowały zimowe wieczorne czytanie w bibliotece szkolnej. W tym roku wieczór 16 stycznia poświęciliśmy twórczości Olgi Tokarczuk. Przeczytaliśmy głośno ,,Zgubioną duszę", fragmenty ,,Biegunów" oraz ,,Opowiadań bizarnych". Wieczór upływał niespiesznie, więc każdy miał też możliwość indywidualnego posmakowania  innych książek noblistki podczas cichej lektury.

BIBLIOTEKA PO REMONCIE

SZKOŁA, Biblioteka

BIBLIOTEKA PO REMONCIE W NOWEJ ODSŁONIE,

BIBLIOTEKA PO REMONCIE

zakończony został remont biblioteki,  trwa układanie księgozbioru i kompletowanie wyposażenia. Pomieszczenie biblioteki zostało powiększone dzięki temu uzyskano dodatkowe miejsce na powiększony księgozbiór.

Znalazło się też miejsce na wypoczynek i naukę. Panie bibliotekarki dokładają starań, aby stworzyć w tym miejscu atmosferę, która będzie sprzyjać nauce, spokojnej rozmowie oraz spotkaniu z ciekawymi ludźmi.

Ma  to też być  miejsce gdzie będą  organizowane przedsięwzięcia promujące książki i czytelnictwo. Mamy nadzieję że uczniowie wystąpią z własnymi pomysłami i włączą się w te działania.

BIBLIOTEKA

SZKOŁA, Biblioteka

 

Biblioteka szkolna to nie tylko wypożyczalnia książek. Księgozbiór jest istotą biblioteki, ale jej treścią są ludzie, którzy z niej korzystają.

Biblioteka jest miejscem zdobywania, porządkowania i utrwalania wiedzy, jest miejscem rozbudzania pasji i pielęgnowania zainteresowań uczniów.
Stanowi azyl i schronienie przed zamieszaniem i gwarem szkolnych korytarzy.

 

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Poniedziałek: 7.30 – 15.30

Wtorek: 8.00 – 15.00

Środa: 8.00 – 15.30

Czwartek: 8.00 – 16.30

Piątek: 8.00 – 14.30

 

tel.: 18 26 627 71 wew.43

KSIĄŻKA I PRAWA AUTORSKIE

SZKOŁA, Biblioteka

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

W książkach jest coś szczególnego. Książki przenikają nas do głębi (...) A żadna nie przychodzi samotnie, ale wprowadza imiona innych i jedna każe łaknąć drugiej
                                                                      (F. Petrarka)

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest dzień książki. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.