„O Tych, dla których wolność, bohaterstwo stały się sprawą najważniejszą”

„O Tych, dla których wolność, bohaterstwo stały się sprawą najważniejszą” 1024 683 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy III TW i II TAK pod kierunkiem Pana Pawła Liptaka i Bartłomieja Bigosa.

Społeczność szkolna zebrała się na Sali, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

 Podczas akademii zaprezentowane zostały sylwetki żołnierzy wyklętych – Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, Feliksa Semanowicza ps. „Zagończyk” i Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka – postaci dla których wolność, bohaterstwo stały się sprawą najważniejszą. Pieśni patriotyczne w wykonaniu Aleksandry Parszywki, Aleksandry Krupy i Kingi Bąk wzruszyły zebranych na Sali oraz pobudziły do refleksji nad wartościami patriotycznymi. I uświadomiły młodzieży znaczenie słów słowa Inki „Przekażcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”.