.

FESTIWAL ZAWODÓW

FESTIWAL ZAWODÓW

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w dniach 21-23 marca br. wzięli udział w największym wydarzeniu z zakresu doradztwa zawodowego w Małopolsce tj. Festiwalu Zawodów 2019. Festiwal został zorganizowany po raz siódmy. Odbywa się zawsze wiosną, kiedy uczniowie podejmują decyzję o wyborze szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej.

W Krakowie wszystkie małopolskie szkoły zawodowe prezentowały swoje oferty edukacyjne. Nasza szkoła przygotowała i prezentowała dwa stoiska: turystyczno – gastronomiczne oraz architekturę krajobrazu. Ze względów organizacyjnych nie mogliśmy zaprezentować wszystkich kierunków kształcenia. W roku szkolnym 2019/2020 zarówno absolwentów gimnazjum, jak i absolwentów szkół podstawowych zapraszamy do:
● technikum architektury krajobrazu
● technikum agrobiznesu
● technikum technologii żywności
● technikum żywienia i usług gastronomicznych
● technikum weterynarii
● technikum turystyki na obszarach wiejskich
● Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie kucharz.

Zwiedzający z dużym zainteresowaniem przyglądali się zdobieniu jaj wielkanocnych, tworzeniu postaci bajkowych  z ciasta naleśnikowego oraz dekoracji lampionów ogrodowych.
Na naszych stoiskach było smacznie, kolorowo i dużo się działo, co chociaż po części obrazuje galeria zdjęć z Krakowa. Cierpliwie i mamy nadzieję, że satysfakcjonująco odpowiadaliśmy na liczne zapytania dotyczące zawodów w jakich kształci nasza szkoła na Kokoszkowie.
Organizatorzy zadbali również o rodziców i opiekunów młodzieży, którzy podczas Targów mogli spotkać się z doradcami zawodowymi oraz uczestniczyć w spotkaniu pod hasłem: „Jak pomóc dziecku wybrać szkołę? Rodzic jako pierwszy doradca zawodowy”.
Chociaż tegoroczna edycja Festiwalu Zawodów już za nami, to my cały czas jesteśmy do dyspozycji dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Zawsze chętnie odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu: 18 26 627 71, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.zsckr.nowytarg.pl.