.

DNI OTWARTE 2018

„ Rolnik” otworzył swoje podwoje dla Gimnazjalistów

DNI OTWARTE 2018

W dniu 9 lutego 2018 roku odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Kokoszkowie. Z radością spieszymy donieść, że takich tłumów u nas dawno nie było. Kto był, ten wie.

 W trakcie zwiedzania, uczniowie odkrywali tajniki poszczególnych zawodów. Bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami oraz filmiki promujące kierunki kształcenia w ZSCKR
w przystępny sposób ukazały wszechstronność oferty szkoły. Uczniowie zwiedzali pracownie, oglądali prezentacje poszczególnych zawodów:

  • technikum architektury krajobrazu
  • technikum turystyki wiejskiej
  • technikum agrobiznesu
  • technikum żywienia i usług gastronomicznych
  • technikum technologii żywności
  • technikum weterynarii
  • szkoły branżowej w zawodzie kucharz

W holu szkoły uczestnicy Dnia Otwartego mogli obejrzeć węże i sprzęt chirurgiczny przygotowany przez opiekuna lek. wet. Wojciecha Kudasika oraz porozmawiać ze starszymi kolegami o specyfice zawodu weterynarza. Wokół budynku szkolnego rozmieszczone zostały stanowiska ze sprzętem rolniczym i ogrodniczym. Młodzież miała możliwość praktycznego zapoznania się z ciągnikiem, sprzętem rolniczym i specjalistycznymi narzędziami ogrodniczymi, wykorzystywanymi na zajęciach
z architektury krajobrazu. Dużym zainteresowaniem cieszył się też koń Tadzik, na którym młodzież mogła wypróbować swoje umiejętności hippiczne oraz zarazić się pasją do zwierząt i jeździectwa. Uczestnicy Dnia Otwartego mogli również degustować tłustoczwartkowe przysmaki przygotowane przez uczennice i uczniów klasy 2TŻiUG, wspieranych przez klasy 1aTŻiUG  i 3TŻiUG pod czujnym okiem p. Haliny Galas i p. Doroty Kościelniak.

 

Jedno jest pewne: w szkole uczy się fachowo z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu
i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Nauczyciele są profesjonalistami, a nauka odbywa się
w przyjaznej atmosferze i w pięknym otoczeniu przyrody. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem naszej szkoły jest możliwość odbywania praktyk zawodowych za granicą, m.in. w Grecji, Portugalii, Włoszech, Niemczech itd.

 

Zachęcamy do odwiedzania Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu w inne dni po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

 

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.