.

WYSTAWA

Wydarzenia, Aktualności

„Uroczystości patriotyczne na drukach ulotnych”

WYSTAWA

Od października do końca listopada 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu można oglądać wystawę czasową pt. „Uroczystości patriotyczne na drukach ulotnych”. Wystawa przygotowana przez Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, jest już kolejnym przedsięwzięciem wystawienniczym jakie z inicjatywy pana Bogusława Guta odbywa się na terenie szkoły. Wystawa jest organizowana w ramach uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

100-lecie NIEPODLEGŁEJ POLSKI

Wydarzenia, Aktualności

AKADEMIA Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

100-lecie NIEPODLEGŁEJ POLSKI

W miniony piątek, 09.11.2018r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Najpierw prowadzący przypomnieli kilka ważnych faktów historycznych, a o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy. Później grono pedagogiczne zaśpiewało "Rotę", otrzymując gromkie brawa i jednocześnie ośmielając tym występem następnych wykonawców. Każda klasa wraz z wychowawcą zaprezentowała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną. Na koniec pani wicedyrektor Agnieszka Topolnicka podziękowała nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie w przygotowanie akademii oraz podzieliła się kilkoma słowami refleksji nad istotą wolności oraz szacunku dla tych, którzy nam tę wolność wywalczyli.

ŚWIĘTO CHLEBA

Wydarzenia, Aktualności

"Aż miło na duszy, jak świeży chleb puszy"

ŚWIĘTO CHLEBA

Co roku o tej samej porze w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu pachnie świeżym chlebem. Tegoroczna, dziesiąta już edycja „Święta Chleba” w ramach kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” zgromadziła na Kokoszkowie liczne grono zwolenników chleba na zakwasie.           

Przygotowania do uroczystości trwały przez kilka dni, a zapach wypiekanego chleba roznosił się po całej szkole już od samego rana. Podsumowanie całej akcji odbyło się 25 października 2018 r.