.

PIKNIK RODZINNY

Wydarzenia, Aktualności

PIKNIK RODZINNY NA KOKOSZKOWIE

PIKNIK RODZINNY

W sobotę 12 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego obył się piknik rodzinny przygotowany przez uczniów i nauczycieli. W pikniku uczestniczyli pracownicy z rodzinami  oraz  gimnazjaliści, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia w naszym zespole.

Jak napisał na proflilu facebookowy TGW "Pogoda dopisała to i impreza musiała być fajna. I podjeść można było, pomalować się, pobawić się ze zwierzakami......co tu dużo rozpisywać zobaczcie sami" oglądajcie galerię na naszym profilu facebookowym >>>

"WOLNOŚĆ WARTOŚCI WARTOŚC WOLNOŚCI"

Wydarzenia, Aktualności

Wolność wartości, wartość wolności: aksjologia współczesności

11 maja 2018 roku PPWSZ w Nowym Targu zorganizowała konferencję poświęconą osobie ks. prof. Józefa Tschnera.  Wzięli w niej udział wszyscy, którym osoba oraz myśli ks. Profesora pozwalają odkryć sens działania i istnienia w dzisiejszym świecie. 

Uczestnicy wysłuchali wykładów, wspomnień osób,  dla których był autorytetem. W spotkaniu wzięli też udział uczniowie naszej szkoły, którzy wysłuchali  gawędy poety i redaktora  mgra Wojciecha Bonowicza oraz wykładu akademickiego znakomitego filozofa  Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Karola Tarnowskiego.

W holu szkoły prezentowana była wystawa portretów ks. prof. J. Tischnera wykonanych przez znakomitego malarza z Ostrowska Mariana Gromadę.

Zdjęcia można obejrzeć na portalu Podhale24.pl oraz na zibifoto.pl

 

KONSTYTUCJA 3-MAJA

Wydarzenia, Aktualności

KONSTYTUCJA 3-MAJA

 W dniu 11 maja 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się uroczysta akademia poświęcona 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości tej brała udział dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież ZSCKR. Wysłuchali oni programu słowno – muzycznego przedstawionego przez uczniów z klasy II Technikum Weterynaryjnego.

 Tekst narracji i fragmenty wierszy recytowali: Fryźlewicz Dominika, Wolska Justyna, Reszkiewicz Kinga, Kiełbasa Jakub, Baniowska Lidia i Schemet Julia. Pieśni patriotyczne wykonywał chór złożony z uczniów klasy II TW. Akademia została przygotowana i zorganizowana przez mgr Bogusława Guta.