.

JESTEŚMY W PORTUGALII

Wydarzenia, Aktualności

Pierwsze dni praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus Plus.

JESTEŚMY W PORTUGALII

W dniu 2 lipca 2018 roku kolejna grupa uczniow Zespolu Szkol Centrum Ksztalcenia Rolniczego w Nowym Targu udala sie na praktyki zawodowe do Portugalii.

Po ponad trzygodzinnym locie z Balic do Porto zostalismy przywitani przez mila przedstawicielke organizacji przyjmujacej nas I przewiezieni busem do Campusu Mobility Friends w Barcelos. Tu zakwaterowalismy sie w pokojach, a nastepnie oprowadzono nas po terenie kampusu.

Kolejne dni uplywaja nam na kilkugodzinnych praktykach w roznych restauracjach w okolicy oraz na popoludniowo-wieczornych spotkaniach integracyjnych, zajeciach sportowych i wycieczkach w towarzystwie innych mlodych ludzi z roznych krajow Europy.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU

Wydarzenia, Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU

W dniu dzisiejszym odbyło się długo przez wszystkich wyczekiwane zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla Technikum oraz ukończenie szkoły klasy trzeciej Szkoły Branżowej 1-go stopnia. Zostały rozdane nagrody za najlepsze wyniki w nauce oraz najlepszą frekwencję, jak również za udział uczniów w konkursach i olimpiadach. W tym roku, ku uciesze Dyrekcji i nauczycieli, było wyjątkowo dużo świadectw z paskiem. Uroczystość zakończyła się projekcją krótkiego filmu, w którym uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za miniony rok. 

Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji! 

„gdy się ktoś zaczyta…”

Wydarzenia, Aktualności

„gdy się ktoś zaczyta…”

Z każdym rokiem coraz więcej szkół dołącza do ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam jak czytam". Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w piątek 8 czerwca już po raz drugi przystąpił do tej akcji.

Nie trzeba było długo nas przekonywać. Po pierwsze: piątek, po drugie: na horyzoncie już wakacje, po trzecie: wymarzona, upalna, lekko rozleniwiająca pogoda i po czwarte wreszcie: nie można siedzieć w szkolnych murach, kiedy czeka na nas ,,zielona sala" na wolnym powietrzu. To wystarczające powody. Jak tu nie czytać wśród śpiewu ptaków i szumu traw?

Rozpoczęliśmy od lektury fragmentów ,,Biegunów" niedawnej laureatki nagrody Bookera Olgi Tokarczuk. Wprowadzeniu w czytelniczy klimat posłużyły nam też eseje Justyny Sobolewskiej ze zbioru ,,Książka o czytaniu". A potem już wszystko potoczyło się według gustów indywidulanych: każdy czytał co chciał i jak chciał...