.

WARSZTATY NA KOKOSZKOWIE

Agresja i przemoc w szkole. Formy, przyczyny i zapobieganie”

WARSZTATY NA KOKOSZKOWIE

W dniach 7 – 9 marca 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. A. Suskiego w Nowym Targu odbyły się warsztaty „Agresja i przemoc w szkole. Formy, przyczyny i zapobieganie”. Organizatorem warsztatów było Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, uczestnikami natomiast nauczyciele ze wszystkich szkół rolniczych podlegających Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działający w Sieci Współpracy i Samokształcenia Szkół Rolniczych. Gospodarzem i organizatorem warsztatów byli: dyrektor ZSCKR  Marian Nowak oraz koordynatorzy sieci Stanisława Bulanda i Katarzyna Gąsienica -   Wawrytko.

Przybyli z całej Polski nauczyciele zostali przez Pana Dyrektora zapoznani z historią szkoły i jej obecnym funkcjonowaniem. Następnie, rozpoczął się spacer po klasopracowniach oraz korytarzach szkoły, któremu towarzyszyła degustacja przysmaków regionalnych i słodkich rozmaitości w nowoutworzonej pracowni balistycznej. Duże emocje wzbudzała szkolna biblioteka, która emanowała na uczestników pozytywną energią poprzez jej wystrój i kolorystykę. Przerwa kawowa  została profesjonalnie  przygotowana przez uczniów z kierunków żywieniowych. Miło było słyszeć ciepłe oraz pochlebne opinie o naszej szkole, stają się one motywacją do dalszego działania i uświadamiają sensowność podejmowanych inicjatyw.

 Kolejny dzień był bardzo intensywny i koncentrował się wokół tematyki agresji
i przemocy w szkole. Prowadzone warsztaty stały się inspiracją do podjętej następnego dnia dyskusji, podczas której dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami.

Zwieńczeniem wspólnego spotkania był krótki spacer po Zakopanem. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały promujące region Podhala, a ponieważ Święta Wielkanocne tuż, tuż to każdy gość otrzymał również nasz regionalny przysmak w świątecznej odsłonie tj. oscypek w kształcie baranka.

Mamy nadzieję, że przybyli z różnych zakątków Polski goście, wyjechali bogatsi nie tylko
o merytoryczne treści, ale także o pozytywne wrażenia z pobytu na Podhalu. Gospodarze stworzyli miłą atmosferę sprzyjającą wymianie doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz umiejętności z zakresu radzenia sobie z agresją i przemocą w szkole.                                                      

Stanisława Bulanda, Katarzyna Gąsienica - Wawrytko

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.