.

"SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ"

ZSCKR Nowy Targ „SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ”

W dniu 28 lutego 2018 roku młodzież klas I-III z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu  wraz z opiekunami, udała się na Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu, gdzie odbył się program profilaktyki uzależnień w formie warsztatów profilaktyczno- muzycznych pt.: Szkoła Wolna od Uzależnień „Złe wpływy”.

Z młodzieżą spotkał się  Grzegorz Stępień, czynny muzyk Oddziału Zamkniętego. Podczas spotkania poruszał tematy związane z alkoholem, narkotykami, dopalaczami, wulgaryzmami, oraz cyberprzemocą. Muzyk starał się angażować młodzież do dyskusji, opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach, oraz niebezpieczeństwach czyhających na młodego człowieka. Atrakcyjne dla młodzieży okazały się również przerywniki w formie utworów wykonywanych na żywo przez artystę.

Spotkanie trwało 90 min, pomimo tego uczniowie po spotkaniu czuli niedosyt i chętnie podejmowali rozmowy z artystą.

W ramach współpracy program został sfinansowany  przez Urząd Miasta Nowy Targ.

                                                                                   

                                                                                 Justyna Bąbol – pedagog ZSCKR

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.