.

Szef Team Challenge zadanie III

Szef Team Challenge zadanie III

Przypominam, że do Szef Team Challenge zgłosiło się aż 35 drużyn z całej Polski. Podczas trwającej miesiąc rywalizacji zespoły otrzymują co tydzień jedno kulinarne wyzwanie, które razem złożą się na pełne menu (przystawkę, zupę, danie główne i deser).

Tym razem drużyny z ZSCKR  Nowy Targ przygotowały zadanie III tj. danie główne.

„Przyjaciółki” przygotowały:

„Roladkę drobiową z bryndzą i szczypiorkiem podaną na purée z młodej marchewki w towarzystwie karmelizowanych warzyw oraz wiosennej sałatki”.

„Przyjaciele” przygotowali:

„Kurczak z marchewką, pomidorem i zielonym pesto”.

Pozostało nam tylko przygotowanie zadania nr. IV tj. deseru. 10 czerwca zostanie ogłoszone rozstrzygnięcie rywalizacji.                                                                                                                                                       

 Józef Bąbol