.

81 rocznica wybuchu II wojny światowej

81 rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2020 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uczestniczył w obchodach miejskich upamiętniających 81 rocznicę wybuchu
II wojny światowej i 40 rocznicę Porozumień Sierpniowych.

Po uroczystej Mszy Św. odprawionej w kościele św. Katarzyny nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych pod Ścianę Pamięci Ofiar Terroru Hitlerowskiego i Stalinowskiego, gdzie odczytano Apel Poległych i swoje przemówienie wygłosił pan burmistrz Grzegorz Watycha i poseł Edward Siarka.

Pomimo trudnego czasu, nasza szkoła zawsze stara się uczestniczyć w uroczystościach oddających hołd poległym o wolność i godność zarówno człowieka, jak i  obywatela, gdyż cytując  słowa Piotra Konieczki - kaprala Wojska Polskiego, który był prawdopodobnie pierwszą polską ofiarą II wojny światowej: ”Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie”.

My tę historię przekazujemy nadal w myśl hasła „Nigdy więcej wojny!”.