.

PRAKTYKI ZAGRANICZNE

Podróże kształcą, czyli zagraniczne praktyki zawodowe w ZSCKR Nowy Targ

PRAKTYKI ZAGRANICZNE

 

Projekt nr POWERVET-2018-1-PL01-KA102-049653 pn.

"Europejskie inspiracje w rozwoju kształcenia zawodowego – europejskie praktyki zawodowe”

Projekt realizowany jest na zasadach programu Erasmus+ Akcja 1 - Mobilność edukacyjna Sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe Konkurs 2018, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zrealizował już cztery edycje programu ERASMUS+ w których uczestniczyło 281 uczniów. Wyjeżdżali oni na praktyki zagraniczne do: Grecji, Portugalii, Włoszech i Niemczech.

Po powrocie z praktyk zagranicznych wszyscy potwierdzili, iż wizyta za granicą, to najlepszy sposób na przełamanie swoich barier i oswojenie się z językiem obcym. Plusem jest też to, że poznajemy język potoczny, który jest bardzo przydatny w codziennym życiu.

Podróże po świecie, to doskonały sposób na poznawanie obcych kultur. Podróże kształcą, bo pokazują nam realne życie innych ludzi. Oglądanie filmów i czytanie książek nigdy nie da takiego efektu jak zobaczenie tego wszystkiego na własne oczy.

Jesteśmy przekonani, że podróże kształcą! Również i w tym roku nasza szkoła złożyła wniosek o udział w kolejnej  edycji programu ERASMUS + .

Niewiele jest tak fascynujących rzeczy, jak odkrywanie nowych miejsc i poznawanie odmiennych zwyczajów. Praktyczne umiejętności zdobyte na zagranicznych praktykach zawodowych pozwolą nam w przyszłości ”szeroko rozwinąć skrzydła” w wyuczonych i wymarzonych zawodach.