.

PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

Wydarzenia, Aktualności

PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

W ramach projektu Erazmus+ pt.: „Z Małopolski do Europy - organizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich przedsiębiorstwach”, kolejna grupa uczniów ZSCKR w Nowym Targu wyruszyła na praktyki do Grecji. W okresie od 03.09 do 29 .09 staż odbywa 15 uczniów kształcących się w zawodach technik architektury krajobrazu oraz technik turystyki wiejskiej. Poniżej ich krótka relacja z podróży do Grecji oraz pierwszych dni spędzonych w Krioneri.

OFERTA 2018

Aktualności, Przetargi

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

na realizację zadania "Wykonanie remontu pokrycia dachowego w budynku przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego".

Pełna informacja w załączniku (pdf) POBIERZ>>

JESTEŚMY W PORTUGALII

Wydarzenia, Aktualności

Pierwsze dni praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus Plus.

JESTEŚMY W PORTUGALII

W dniu 2 lipca 2018 roku kolejna grupa uczniow Zespolu Szkol Centrum Ksztalcenia Rolniczego w Nowym Targu udala sie na praktyki zawodowe do Portugalii.

Po ponad trzygodzinnym locie z Balic do Porto zostalismy przywitani przez mila przedstawicielke organizacji przyjmujacej nas I przewiezieni busem do Campusu Mobility Friends w Barcelos. Tu zakwaterowalismy sie w pokojach, a nastepnie oprowadzono nas po terenie kampusu.

Kolejne dni uplywaja nam na kilkugodzinnych praktykach w roznych restauracjach w okolicy oraz na popoludniowo-wieczornych spotkaniach integracyjnych, zajeciach sportowych i wycieczkach w towarzystwie innych mlodych ludzi z roznych krajow Europy.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU

Wydarzenia, Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU

W dniu dzisiejszym odbyło się długo przez wszystkich wyczekiwane zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla Technikum oraz ukończenie szkoły klasy trzeciej Szkoły Branżowej 1-go stopnia. Zostały rozdane nagrody za najlepsze wyniki w nauce oraz najlepszą frekwencję, jak również za udział uczniów w konkursach i olimpiadach. W tym roku, ku uciesze Dyrekcji i nauczycieli, było wyjątkowo dużo świadectw z paskiem. Uroczystość zakończyła się projekcją krótkiego filmu, w którym uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za miniony rok. 

Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji! 

„gdy się ktoś zaczyta…”

Wydarzenia, Aktualności

„gdy się ktoś zaczyta…”

Z każdym rokiem coraz więcej szkół dołącza do ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam jak czytam". Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w piątek 8 czerwca już po raz drugi przystąpił do tej akcji.

Nie trzeba było długo nas przekonywać. Po pierwsze: piątek, po drugie: na horyzoncie już wakacje, po trzecie: wymarzona, upalna, lekko rozleniwiająca pogoda i po czwarte wreszcie: nie można siedzieć w szkolnych murach, kiedy czeka na nas ,,zielona sala" na wolnym powietrzu. To wystarczające powody. Jak tu nie czytać wśród śpiewu ptaków i szumu traw?

Rozpoczęliśmy od lektury fragmentów ,,Biegunów" niedawnej laureatki nagrody Bookera Olgi Tokarczuk. Wprowadzeniu w czytelniczy klimat posłużyły nam też eseje Justyny Sobolewskiej ze zbioru ,,Książka o czytaniu". A potem już wszystko potoczyło się według gustów indywidulanych: każdy czytał co chciał i jak chciał...

"PIKNIK ZDROWIA"

Wydarzenia, Aktualności

W dniu  6.06.2018 r.  w Szkole podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu odbył się Piknik zdrowia „Czas na zdrowie”. Uczniowie z klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Molek Kacper, Rapacz Patrycja, Rapacz Tomasz, Siaśkiewicz Kinga, Surlas Ewelina, Szeliga Gabriela, Udziela Jan, Waksmundzka Aleksandra, Wójcik Eryk pod opieką Józefa Bąbol  przeprowadzili pokaz wykonania  prawidłowego, zdrowego posiłku.

Na miejscu uczniowie przygotowywali kanapki z ciemnego pieczywa, desery ze świeżych owoców, jogurtu muslii, szaszłyki owocowe.  W czasie pokazu uczniowie odpowiadali również na pojawiające się od dzieci pytania i udzielali im  rad związanych ze zdrowym żywieniem. Wszystkie wyroby  cieszyły wielkim się uznaniem

PIKNIK RODZINNY

Wydarzenia, Aktualności

PIKNIK RODZINNY NA KOKOSZKOWIE

PIKNIK RODZINNY

W sobotę 12 maja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego obył się piknik rodzinny przygotowany przez uczniów i nauczycieli. W pikniku uczestniczyli pracownicy z rodzinami  oraz  gimnazjaliści, którzy mieli okazję zapoznać się z ofertą kształcenia w naszym zespole.

Jak napisał na proflilu facebookowy TGW "Pogoda dopisała to i impreza musiała być fajna. I podjeść można było, pomalować się, pobawić się ze zwierzakami......co tu dużo rozpisywać zobaczcie sami" oglądajcie galerię na naszym profilu facebookowym >>>

"WOLNOŚĆ WARTOŚCI WARTOŚC WOLNOŚCI"

Wydarzenia, Aktualności

Wolność wartości, wartość wolności: aksjologia współczesności

11 maja 2018 roku PPWSZ w Nowym Targu zorganizowała konferencję poświęconą osobie ks. prof. Józefa Tschnera.  Wzięli w niej udział wszyscy, którym osoba oraz myśli ks. Profesora pozwalają odkryć sens działania i istnienia w dzisiejszym świecie. 

Uczestnicy wysłuchali wykładów, wspomnień osób,  dla których był autorytetem. W spotkaniu wzięli też udział uczniowie naszej szkoły, którzy wysłuchali  gawędy poety i redaktora  mgra Wojciecha Bonowicza oraz wykładu akademickiego znakomitego filozofa  Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Karola Tarnowskiego.

W holu szkoły prezentowana była wystawa portretów ks. prof. J. Tischnera wykonanych przez znakomitego malarza z Ostrowska Mariana Gromadę.

Zdjęcia można obejrzeć na portalu Podhale24.pl oraz na zibifoto.pl

 

KONSTYTUCJA 3-MAJA

Wydarzenia, Aktualności

KONSTYTUCJA 3-MAJA

 W dniu 11 maja 2018 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się uroczysta akademia poświęcona 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości tej brała udział dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież ZSCKR. Wysłuchali oni programu słowno – muzycznego przedstawionego przez uczniów z klasy II Technikum Weterynaryjnego.

 Tekst narracji i fragmenty wierszy recytowali: Fryźlewicz Dominika, Wolska Justyna, Reszkiewicz Kinga, Kiełbasa Jakub, Baniowska Lidia i Schemet Julia. Pieśni patriotyczne wykonywał chór złożony z uczniów klasy II TW. Akademia została przygotowana i zorganizowana przez mgr Bogusława Guta. 

„ŚPIEWKI WIERCHOWE „

Wydarzenia, Aktualności

XXV Jubileuszowym Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” – Euro – Folklor – 2018.

„ŚPIEWKI WIERCHOWE „

W dniu 1 maja br. w Zebrzydowicach spotkali się miłośnicy ludowego tańca i śpiewu na XXV jubileuszowym Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Złoty Kłos” – Euro – Folklor – 2018. Na takim spotkaniu nie mogło zabraknąć pasjonatów tańca i śpiewu góralskiego ze Szkolnego  Zespołu Regionalnego, który prężnie działa przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie  ZSCKR kultywują tradycje regionalne, które warto promować i ocalić od zapomnienia. Cieszą się swoją spuścizną kulturową , nie wstydzą się jej, często  mówią w miejscowej gwarze  i z dumą noszą strój regionalny/góralski.

ABSOLWENCI 2018

Wydarzenia, Aktualności

„Każdy jest kowalem własnego losu…”

ABSOLWENCI 2018

27 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uroczyście pożegnano tegorocznych absolwentów.

Był to dzień szczególny, pełen wzruszeń, wspomnień i podziękowań. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 11.00 na sali gimnastycznej, gdzie powitano ABSOLWENTÓW, grono pedagogiczne, rodziców, przedstawicieli młodzieży oraz przybyłych gości: Grzegorza Watychę - Burmistrza Miasta Nowy Targ, Elizę Palluth - Dyrektor Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Nowym Targu, prof. dr hab. inż. Andrzeja Sechmana z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, dr hab. Stanisława Gulaka, prof. nadzw. - Rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, Monikę Kuczyńską - przedstawiciela Urzędu Gminy Nowy Targ, Macieja Tylkę - kierownika ARiMR w Nowym Targu, Józefa Walkosza - kierownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu.

WIZYTA MINISTRA

Wydarzenia, Aktualności

MINISTER KRZYSZTOF JURGIEL W NOWYM TARGU

WIZYTA MINISTRA

Na zaproszenie posłów oraz przedstawicieli instytucji rolniczych z terenu Podhala w sobotę 28 kwietnia gościł w Nowym Targu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel.

Na początku spotkania Pan Minister przedstawił działania podejmowane przez resort rolnictwa mające zapewnić harmonijny rozwój tego sektora gospodarki. W drugiej części obecni na sptkaniu mogli zadawać pytania związane z problemami z jakimi spotykają się rolnicy gospodarujący na terenach górskich. W podsumowaniu spotkania Pan Minister przedstawił  wnioski i najważniejsze problemy poruszane na tym spotkaniu, które ministerstwo będzie się starało rozwiązać.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły, przygotowując miedzy innymi oprawę muzyczną tego spotkania.

"PIĘKNY JAŚ"

Wydarzenia, Aktualności

„Fasola Piękny Jaś” i drużyna z ZSCKR Nowy Targ

W dniu 12 kwietnia 2018 r. w Myślenicach odbył się IV Międzynarodowy Konkurs  gastronomiczny „ SMAK GOŚCINNOSCI 2018”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była „ Fasola Piękny Jaś”. W konkursie udział wzięła młodzież z Polski , Hiszpanii, Rumunii i Węgier.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu reprezentowała drużyna damsko  - męska z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Weronika Waniczek i Jakub Stanek. 

KONKURS MATEMATYCZNY

Wydarzenia, Aktualności

LICZBA Pi NA SZÓSTKĘ

KONKURS MATEMATYCZNY

14 marca w dzień Liczby Pi nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu zorganizowali Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów technikum (na czterech poziomach) i szkoły branżowej (jeden poziom).

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów technikum i 2 uczniów szkoły branżowej. Najlepsze wyniki uzyskali:

  • I miejsce: Małgorzata Zagata (kl. 1a TŻiUG)
  • II miejsce: Wioletta Kupczyk (kl. 4 TAK) oraz Kamila Zygmund (kl. 1 TW)
  • III miejsce: Kamil Kądziołka (kl. 4 TW)

Wysiłek uczniów został nagrodzony przez nauczycieli „szóstką”, a nagrody w postaci kalkulatorów ufundowała Rada Rodziców.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów- nie tylko z matematykiJ

Następna edycja konkursu za rok. Zapraszamy.