.

ŚWIĘTO CHLEBA

Wydarzenia, Aktualności

"Aż miło na duszy, jak świeży chleb puszy"

ŚWIĘTO CHLEBA

Co roku o tej samej porze w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu pachnie świeżym chlebem. Tegoroczna, dziesiąta już edycja „Święta Chleba” w ramach kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” zgromadziła na Kokoszkowie liczne grono zwolenników chleba na zakwasie.           

Przygotowania do uroczystości trwały przez kilka dni, a zapach wypiekanego chleba roznosił się po całej szkole już od samego rana. Podsumowanie całej akcji odbyło się 25 października 2018 r.

ROLNIK TRZECI

Aktualności, Sport

ZAWODY POWIATOWE W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

ROLNIK TRZECI

W dniu 24.10.2018r. odbyły się Zawody Powiatowe w Unihokeju Chłopców w SP6 Nowy Targ. W zawodach wzięły udział 4 drużyny: Bór, Rolnik, Goszczu oraz aktualni wicemistrzowie Polski, Metalka. Zagraliśmy w systemie Każdy z Każdym zdobywając 3 miejsce.
Skład Rolnika: Szymon Zborowski kapitan, Szymon Futro, Tobiasz Kapica, Żółtek Michał, Oskar Bryniarski, Hubert Pawłowski bramkarz, Kacper Zapotoczny, Sebastian Bryniarski, Konrad Cichórz, Jakub Chowaniec, Dominik Miłek.

Ze sportowym pozdrowieniem, Daniel Suski.

NASZ ZSCKR W WARSZWIE

Wydarzenia, Aktualności

ZSCKR Nowy Targ znowu w Warszawie!

NASZ ZSCKR W WARSZWIE

       23 października 2018 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie podsekretarz stanu Rafał Romanowski, w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wręczył nagrody i akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY

Wydarzenia, Aktualności

KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY

W dniu 18 października 2018 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Klasa Gospodarzem Szkoły", który był realizowany w roku szkolnym 2017/2018. 

Nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców za zwycięstwo w konkursie odebrali z rąk pana dyrektora Mariana Nowaka wychowawcy i przedstawiciele obecnej klasy IV TW,  III TW i III TŻiUG/II TA.

Wszystkie klasy w naszej szkole miały możliwość rywalizowania ze sobą w kilku dyscyplinach. Punkty otrzymać można było przede wszystkim za własną inicjatywę, organizowanie wraz z nauczycielami imprez i uroczystości szkolnych oraz wykonanie poleceń dyrekcji szkoły i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Po każdym wykonanym zadaniu przydzielane były punkty.  Zgodnie z przyjętym regulaminem nagradzane są w konkursie tylko trzy pierwsze klasy, które zdobędą największą ilość punktów. Nagrody pieniężne są wręczane wychowawcom i przedstawicielom danych klas w następnym roku szkolnym.

 

Bogusław Gut

KONKURS AGROTRONIKÓW

Wydarzenia, Aktualności

KONKURS AGROTRONIKÓW W HAŃCZOWEJ

KONKURS AGROTRONIKÓW

W miniony piątek 19 października uczniowie naszej szkoły: Tomasz Zawadzki i Maciej Łacek z klasy III TA oraz Paweł Kopeć i Kamil Sołtys z klasy III TW wzięli udział w Mistrzostwach Agrotroników zorganizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia w Hańczowej.

Konkurs został zorganizowany przez Urząd Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Mam zawód. Mam fantazję”. Uczestnicy startowali w dwu-osobowych drużynach, a ich zadanie polegało na przeprowadzeniu zabiegu agrotechnicznego za pomocą kultywatora.

WYSTAWA HISTORYCZNA

Wydarzenia, Aktualności

WYSTAWA HISTORYCZNA

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w ramach uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowana została wystawa historyczna "Kampania Polska 1939 w dokumencie i na fotografii". Młodzież miała możliwość zwiedzenia jej w holu głównym szkoły i zapoznania się wydarzeniami, które miały miejsce na Orawie, Spiszu, Podhalu oraz w Pieninach i Beskidach we wrześniu 1939 r. Wystawa gościła w szkole rolniczej od 07.09.2018 r. do 15.10.2018 r. Wydruki na wystawę udostępniło Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu. Wspomnianej wystawie historycznej towarzyszył konkurs historyczny „Kampania Polska 1939 w dokumencie i na fotografii” zorganizowany dla uczniów klas I i II.

Bogusław Gut

EKOSZKOŁA

PROJEKTY, Aktualności

W pięknych okolicznościach przyrody o przyrodę się dba – ekoszkoła na Kokoszkowie

EKOSZKOŁA

    Zaszczepienie idei dbałości o środowisko naturalne jest wyzwaniem naszych czasów. O ile walka o zmianę świadomości w tym zakresie u reprezentantów starszego pokolenia czasami wydaje się bezskuteczna, to budowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży staje się coraz bardziej naturalne, z nadzieją na efekty w myśl sprawdzonej zasady „czym za młodu skorupka nasiąknie, tym na starość trąci”. Udział młodzieży w konkursach i olimpiadach ekologicznych,  uczestnictwo w akcjach typu sprzątanie świata, segregacja śmieci czy zbiórka zużytych baterii to codzienność w dzisiejszej szkole. Są też szkoły, w których życie w duchu eko przybiera coraz szerszy wymiar.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wydarzenia, Aktualności

Radosny Dzień Edukacji Narodowej w ZSCKR na Kokoszkowie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15 października o 11.00 na sali gimnastycznej odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przypomnieli historię tej uroczystości i złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli ze strony przewodniczącego Rady Rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

RAJD SZKOŁY ROLNICZEJ NA TURBACZ

Wydarzenia, Aktualności

W dniu 11 października 2018 r.  miał miejsce XIV Rajd Szkolny na Turbacz.

W rajdzie uczestniczyło ponad 150 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Nowym Targu. Byli oni podczas wycieczki pod opieką wychowawców, nauczycieli, rodziców i przewodników górskich. Głównymi organizatorami tegorocznego rajdu byli: pan Bogusław Gut i pani Marzena Ostapczuk.

PRAKTYKI W GRECJI TYDZIEŃ IV

Wydarzenia, Aktualności

PRAKTYKI W GRECJI TYDZIEŃ IV

Powoli dobiega końca wielka grecka przygoda, którą odbyli uczniowie nowotarskiego Rolnika podczas praktyk zawodowych, zorganizowanych w ramach programu Erazmus+. Niestety wraz z końcem lata zmieniła się w Grecji również pogoda, która do złudzenia przypomina polską jesień. Nieco gorsze warunki atmosferyczne udało się jednak zrekompensować, dzięki licznym atrakcjom, które przygotował dla młodzieży ich grecki opiekun Panos.  A oto krótka relacja z ostatniego tygodnia pobytu w Krioneri.

PROJEKT

PROJEKTY, Aktualności

UWAGA !!!

Do 26.09.2018 został przedłużony termin składania deklaracji uczestnictwa w projekcie „ZSCKR Nowy Targ – umiejętności są szansą Twojej przyszłości” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020.

W załączeniu regulamin uczestnictwa i deklaracja.

Kierownik pnz Buła Stanisław

PRAKTYKI W GRECJI

Wydarzenia, Aktualności

TYDZIEŃ II i III

PRAKTYKI W GRECJI

„Time is flying”, to najlepsze określenie, aby opisać, jak szybko upłynęły uczniom z ZSCKR w Nowym Targu kolejne dni pobytu w Grecji w ramach programu „Erazmus +". Jak sami mówią każdy dzień, który tutaj spędzili, był dla nich niesamowitą przygodną, ale i wyzwaniem. Codziennie uczyli się czegoś nowego, nie zapominając także o wypoczynku. Oto krótka relacja z tego, co działo się w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

MŁODY PRZEDSIĘBIORCA

PROJEKTY, Aktualności

KUŹNIA MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY

MŁODY PRZEDSIĘBIORCA

Od września 2018 do czerwca 2019 uczniowie uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego uczestniczą w realizacji projektu ekonomicznego "Kuźnia młodego przedsiębiorcy". Zadaniem tego projektu jest rozbudzenie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów w zakresie pozyskania funduszy na działalność gospodarczą, zarządzanie przedsiębiorstwem.

Najlepsi uczniowie będą mogli zaprezentować swoje pomysły na własną  działalność na spotkaniu w dniu 11 czerwca 2019 roku na spotkaniu podsumowującym realizację projektu.