.

PRZYPOMINAMY

Co? Gdzie? Kiedy?, Aktualności

Zbliża się okres egzaminów oraz nieuchronny koniec roku szkolnego 2017-2018,przypominamy najważniejsze terminy

KOLEJNA EDYCJA SZKOLEŃ

PROJEKTY, Aktualności

„Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II”

 Rok szkolny 2017/18 to kolejny etap realizacji programu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II” w ZSCKR. Od października dla uczniów prowadzone były następujące formy doskonalenia zawodowego:

 • Kurs nauki jazdy samochodem  kat B,
 • kurs barman kelner,
 • kurs barista,
 • kurs florysta,
 • inseminator.

W sumie dodatkowe kwalifikacje zawodowe zdobyło  66 uczniów naszej szkoły.


Nastąpiła korekta osób zakwalifikowanych na staż zawodowy i kurs prawa jazdy kategorii B, prosimy osoby zainteresowane o sprawdzenie. 

Teraz rozpoczynamy następna edycję szkoleń umożliwiających podnoszenie kwalifikacji naszych uczniów. Poniżej listy zakwalifikowanych.

 • kurs baristy pobierz>> (xlsx)
 • kurs barman  pobierz>> (xlsx)
 • kurs inseminacji  pobierz>> (xlsx)
 • kurs florystyka  pobierz>> (xlsx)
 • kurs prawa jazdy kat B  pobierz>> (xlsx)
 • kurs komputerowe projetkowanie ogrodów pobierz>> (xlsx)
 • kurs rachunkowości rolnej  pobierz>> (xlsx)
 • kurs komputerowe wspomaganie prowadzenia zakładu gastronomicznego i gospdarstwa agroturystycznego pobierz>> (xlsx)
 • staż zawodowy pobierz>> (xlsx)

Szczegółowe informacje u kierownika pnz Stanisława Buły

FESTIWAL ZAWODÓW 2018

Wydarzenia, Aktualności

Festiwal Zawodów - szósta edycja, 22-24 marca 2018 r., Kraków

FESTIWAL ZAWODÓW 2018

W dniach 22-24 marca odbyły się po raz szósty targi edukacyjne „Festiwal Zawodów w Małopolsce” w hali Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Jak co roku stoiska Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu budziły  wielkie zainteresowanie i ciekawość młodzieży.

Prezentowaliśmy stanowiska w kilku branżach, a w szczególności : Technikum Turystyki Wiejskiej, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Architektury Krajobrazu.  Tematami przewodnimi były „ Szlakiem regionalnych produktów” oraz  „ Zdobienie wnętrz ogrodowych lampionami i donicami”.

 

 

OGŁOSZENIE

Aktualności, Przetargi

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odda  do wykoszenia i zbioru zielonki bądź wypasu i  wykoszenia  działki:

Pełna informacja w załączniku   POBIERZ>>

 

Ergonomia i Bezpieczeństwo

Wydarzenia, Aktualności

X Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie pod patronatem JM Rektora SGGW prof. dr hab. Wiesława Bielawskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ergonomia i Bezpieczeństwo

W dniu 19.03.2018 w naszej szkole zostały przeprowadzone eliminacje do etapu centralnego Konkursu, którego uczestnicy będą walczyć o indeksy na SGGW. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej technikum weterynaryjnego, agrobiznesu, turystyki wiejskiej i architektury krajobrazu. Najlepszy wynik uzyskała Lidia Baniowska i ona będzie reprezentować szkołę w Warszawie.

Celem Konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych; kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dobrej praktyki rolniczej, ergonomii oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie; szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników; promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym i w społeczeństwie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów i promowanie szkół podejmujących działania w zakresie propagowania wiedzy o dobrej praktyce rolniczej, a w szczególności o BHP w rolnictwie.

Stanisław Buła kierownik pnz

FESTIWAL MAZURKÓW

Co? Gdzie? Kiedy?, Aktualności

FESTIWAL MAZURKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO

  Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego zaprasza na „Festiwal mazurków, babek i baranków wielkanocnych”.

27 marca o godz. 11.00 uczniowie zaprezentują świąteczne wypieki - tradycyjne i nowoczesne. 

Organizatorzy: Nauczyciele i Uczniowie ZSCKR w Nowym Targu 

WARSZTATY NA KOKOSZKOWIE

Wydarzenia, Aktualności

Agresja i przemoc w szkole. Formy, przyczyny i zapobieganie”

WARSZTATY NA KOKOSZKOWIE

W dniach 7 – 9 marca 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. A. Suskiego w Nowym Targu odbyły się warsztaty „Agresja i przemoc w szkole. Formy, przyczyny i zapobieganie”. Organizatorem warsztatów było Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, uczestnikami natomiast nauczyciele ze wszystkich szkół rolniczych podlegających Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, działający w Sieci Współpracy i Samokształcenia Szkół Rolniczych. Gospodarzem i organizatorem warsztatów byli: dyrektor ZSCKR  Marian Nowak oraz koordynatorzy sieci Stanisława Bulanda i Katarzyna Gąsienica -   Wawrytko.

NOWE UMIEJĘTNOŚCI

PROJEKTY, Aktualności

KURSY BARISTY I FLORYSTY

NOWE UMIEJĘTNOŚCI

W  dniach 19-21 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbywały  się KURSY BARISTY I FLORYSTY

W świat kawy, uczniowie zostali wprowadzeni podczas zajęć teoretycznych, na których poznali podstawowe informacje o kawie, czyli Cofce Culture. Podczas kursu uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wielkie znaczenie przy zaparzaniu kawy mają przyrządy do jej sporządzenia oraz właściwe posługiwanie się nimi. Wiedząc, że dobrze zaparzona kawa musi zostać odpowiednio podana, uczestnicy kursu poznali również, jak właściwie dobrać filiżanki, w których będą mogli podać podstawowe napoje kawowe sporządzone na bazie espresso takie jak cappuccino, macchiatto i latte.

 

"SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ"

Wydarzenia, Aktualności

ZSCKR Nowy Targ „SZKOŁA WOLNA OD UZALEŻNIEŃ”

W dniu 28 lutego 2018 roku młodzież klas I-III z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu  wraz z opiekunami, udała się na Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu, gdzie odbył się program profilaktyki uzależnień w formie warsztatów profilaktyczno- muzycznych pt.: Szkoła Wolna od Uzależnień „Złe wpływy”.

OGŁOSZENIE

Aktualności, Przetargi

W oparciu o  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie szczegółowego sposobu gospodarowania niektórymi składnikami majątku Skarbu Państwa, w który wyposażona jest jednostka budżetowa (Dz.U. z 2017r. poz. 729), Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, informuje, że posiada do nieodpłatnego przekazania, darowizny  następujące zużyte lub zbędne składniki rzeczowe majątku ruchomego.

Pełny wykaz w załączniku POBIERZ>>

ZAPYTANIA OFERTOWE

Aktualności, Przetargi

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, zaprasza do składania ofert na dostawę n/w sprzętu:

 • Laptop           -           15 szt.

Pełna informacja w załączniku POBIERZ>>

„ZSCKR Nowy Targ – umiejętności są szansą Twojej przyszłości”

PROJEKTY, Aktualności

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020

 
Od poniedziałku 05.03.2018 do 15.03.2018 można składać do kierownika pnz deklaracje uczestnictwa w projekcie obejmującym zdobywanie dodatkowych kwalifikacji. Każdy może zadeklarować udział w najwyżej dwóch kursach. do wyboru są następujące kursy: prawa jazdy kat B, florystyczny, Inseminacji bydła, barman kelner, barista. dodatkowo można deklarować kurs rachunkowości rolnej, komputerowego wspomagania zakładów gstronomicznych i gospodarstw agroturystycznych, komputerowego projektowania ogrodów.
 
Ponadto można deklarować udział w płatnych stażach zawodowych które realizowane będą w okresie wakacji. Należy zapoznać się z regulaminem rekrutacji. Deklaracje u kierownika pnz.
 
 
kierownik pnz Stanisław Buła

ROLNIK R.03

Co? Gdzie? Kiedy?, Aktualności

ROZPOCZYNAMY KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY KWALIFIKACJA R.03 ROLNIK

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu informuje, iż pierwsze zajęcia dla uczestników Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego kwalifikacja R 03 – ROLNIK odbędą się w dniu 2 marca 2018 r. /piątek/ o godz. 14.00 w siedzibie szkoły w Nowym Targu, ul. Kokoszków 71.