.

Modernizacja Kształcenia Zawodowego

PROJEKTY, Aktualności

„Intensyfikacja kształcenia rolniczego….”

Modernizacja Kształcenia Zawodowego

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu realizuje nowy projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce.

W dniu 13.11.2019  r. p. dyrektor Agnieszka Topolnicka  i p. Stanisław Buła  - kierownik PNZ z rąk Wicemarszałka Województwa Małopolskiego p. Łukasza Smółki odebrali w Krakowie promesę na realizację projektu RPMP.10.02.02-12-0032/19 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Promesa opiewa na kwotę  2 170 997,60 PLN. Celem projektu pn. „Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie województwa małopolskiego” jest podniesienie umiejętności oraz uzyskanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych przez uczniów. Zdobędą oni kwalifikacje i kompetencje zawodowe dzięki kursom oraz szkoleniom:

Dzień chleba

Wydarzenia, Aktualności

Dzień chleba

Już od jedenastu lat tradycją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu są obchody „Szkolnego Święta Chleba” w ramach kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” organizowanej przez Fundację Dobre Życie. Podsumowanie całej akcji odbyło się podczas uroczystej akademii 22 października 2019 r., natomiast przygotowania do tego święta trwały kilka dni. Szczególnie intensywne działania przypadły na dzień poprzedzający akademię, kiedy to uczniowie z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych wypiekali najróżniejsze chleby na zakwasie tj.  pszenno-żytni, żytni, orkiszowy, gryczany, dyniowy, szpinakowy, z kminkiem, z czarnuszką, z otrębami, z żurawiną, z cebulką prażoną, z siemieniem lnianym, z suszonymi pomidorami, z suszonymi śliwkami, z oliwkami, wieloziarnisty, mieszany. Ich dziełem były także placuszki „Babuni” oraz chałki.

Nagrody i medale dla nauczycieli Rolnika

Aktualności

„Polska znaczyć tyle będzie, ile jej nauka i kultura”

Nagrody i medale dla nauczycieli Rolnika

W dniu 08.10.2019 r. przedstawiciele dyrekcji oraz nauczyciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu  udali się do Warszawy, aby tam uczestniczyć w uroczystościach związanych z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.  W Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie wręczono medale i nagrody dla kadry kierowniczej i nauczycieli ze szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

AUTOBUSY DO LUDŹMIERZA

Aktualności

Od dnia 02.09.2019 r. autobus linii nr 2, który będzie podjeżdżał pod budynek szkoły w Ludźmierzu, będzie kursował w godzinach:

RANO

Godziny odjazdu z przystanku Nowy Targ Rynek: 7.10, 8.00 i 8.30

POPOŁUDNIU

Godziny odjazdu spod budynku szkoły w Ludźmierzu: 13.45, 15.05  - kurs do Nowy Targ - Kowaniec,  a także 14.22 – kurs do Ostrowska.

Lista przystanków, na których autobus zatrzymuje się po drodze do Ludźmierza znajduje się TUTAJ

Szansa na stypendium!

Aktualności

Stypendium Fundacji Efekt Motyla

Stypendium Fundacji Efekt Motyla jest adresowane do uczniów, którzy spełniają łącznie wszystkie poniższe warunki:
- wykazują wysokie wyniki w nauce oraz znaczące osiągnięcia;
- pochodzą z terenów wiejskich;
- mają niewysoki dochód w rodzinie (nie ustalamy z góry limitu dochodów na jedną osobę w rodzinie).

Więcej informacji o stypendium znajduje się TUTAJ

Wniosek o przyznanie stypendium można pobrać TUTAJ

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Aktualności

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniach 12-13.04.2019 pięciu przedstawicieli naszej szkoły wzięło udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Byli to: Aleksandra Waksmundzka 4TŻiUG, Natalia Kowalczyk 4TW, Aleksandra Perlich 3TW, Krzysztof Pawlica 3TA oraz Paulina Medes 4TAK. Eliminacje do etapu centralnego odbyły się w Piotrkowicach Małych. Uczniowie reprezentowali szkołę w kilku blokach: Produkcja Zwierzęca, Architektura Krajobrazu, Agrobiznes, Gastronomia oraz Weterynaria. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W tym roku etap okręgowy  zakończył się sukcesem dla uczennicy z klasy 4TW (blok: Weterynaria). Zdobyła II miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych, które odbędą się już 7-8.06.2019r. Gratulujemy!

MISTRZOWIE W KUCHNI

Aktualności

Ziemniak godny „Mistrza w Kuchni” – konkurs kulinarny

MISTRZOWIE W KUCHNI

W dniu 13 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyły się kwalifikacje do II edycji Szkolnego Konkursu Kulinarnego pt.; „Mistrzowie w Kuchni”. Do kwalifikacji przystąpiło 30 uczniów z klas gastronomicznych, których zadaniem było rozwiązanie trudnego testu z wiedzy kulinarnej. Do ścisłego finału konkursu zakwalifikowano tylko 6 osób z najwyższą punktacją. W finale konkursu w dniu 29.03.2019 r. wystartowali: Maria Bala, Beata Warniczek, Katarzyna Arendarczyk, Tomasz Gał, Mateusz Furczoń, Myśliwiec Łukasz. Zgodnie z regulaminem uczniowie musieli zmierzyć się z tematem „ ziemniaka” tj.  przygotować danie główne z jego udziałem.

Liczba Pi - happy time

Aktualności

Liczba Pi - happy time

14 marca br. w dzień Liczby Pi nauczyciele matematyki z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zorganizowali Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów technikum, który odbył się na czterech poziomach.

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:

  • I miejsce: Polińska Patrycja (kl. IV TTŻ )
  • II miejsce: Zagata Małgorzata (kl. II a TŻiUG)
  • III miejsce: Ślimak Maciej (kl. I TŻiUG/TA)

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców, a nauczyciele po raz kolejny docenili ich wysiłek „szóstką”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, oczywiście nie tylko z matematyki.

Za rok kolejna edycja konkursu. Zapraszamy!

                                                                   Nauczyciele matematyki w ZSCKR Nowy Targ

DZIEŃ OTWARTY

Aktualności

Dzień otwarty w ZSCKR w Nowym Targu odbędzie się w dniu 08.04.2020r. Więcej informacji wkrótce!

Kiermasz szkół

Aktualności

Kiermasz szkół

W dniu 07 Marca odbył się kiermasz szkół średnich w Jabłonce. W budynku Orawskiego Centrum Kultury prezentowało się dwanaście szkół średnich z Orawy i Podhala. Przedstawicielami naszej szkoły byli uczniowie z profilu technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych.

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

Aktualności

Praktyki zagraniczne - podsumowanie

W dniu 14.02.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca wyjazdy młodzieży szkoły na praktyki zagraniczne. Projekt realizowany był na zasadach programu Erasmus+; współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wyjazdy zostały zorganizowane w ramach projektu „Europa w Nowym Targu - podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki” realizowanego przez małopolski Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

     W okresie od 1.09.2015 r. do  14.02.2019 r. ok. 300 uczniów  szkoły wyjechało do Grecji i Portugalii. Dzięki praktykom zawodowym zdobyli oni doświadczenie zawodowe w branżach: rolniczej, gastronomicznej i weterynaryjnej. Na zagraniczne praktyki, które trwały dwa lub cztery tygodnie /zarówno w wakacje, jak i w roku szkolnym/ wyjeżdżali uczniowie z technikum kształcącego w zawodzie: technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik weterynarii oraz z zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.

Nasi najlepsi uczniowie

Aktualności

„Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie…”

Nasi najlepsi uczniowie

Po zakończeniu I półrocza roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu uroczyście wręczono nagrody najlepszym uczniom.

Pan Marian Nowak – dyrektor szkoły; wręczył nagrody pieniężne uczniom, którzy uzyskali najwyższą  średnią ocen w danym kierunku kształcenia. Nagrody finansowe dla najlepszych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

Oto lista tych, którzy w I półroczu dali z siebie wszystko i tym samym uzyskali najwyższe średnie ocen. Gratulacje i nagrody odebrali:

Nasi krwiodawcy

Aktualności

Nasi krwiodawcy

Dnia 5 lutego 31 młodych KREWkich dawcow w RCKiK przy nowotarskim szpitalu stawiło się na wezwanie aby oddać krew. Jak co roku wspierani przez pana Tomasza Gąsienicę-Wawrytko nasi uczniowie z uśmiechami na twarzach przekazali 9,5 litra tego bezcennego daru. Olbrzymie DZIĘKI dla was wszystkich, a szczególne dla tych, którzy właśnie rozpoczęli karierę dawcy. DZIĘKI MŁODZIEŻ! Serce rośnie!

Kursy, kursy

Aktualności

Program Modernizacji Kształcenia Zawodowego

Kursy, kursy

Na przełomie grudnia i stycznia odbyła się w ZSCKR druga edycje kursów w ramach programu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II nr pr RPMP.10.02.02-12-0224/16 tytuł "ZSCKR Nowy Targ - umiejętności są szansą Twojej przyszłości". W kursie rachunkowości rolnej prowadzonym przez Panią Profesor Annę Jachymiak uczestniczyli następujący uczniowie:

STUDNIÓWKA

Aktualności

STUDNIÓWKA

"Poloneza czas zacząć!" usłyszeli nasi czwartoklasiści na długo wyczekiwanej studniówce, która odbyła się w ostatnią sobotę ferii, 26go stycznia w restauracji Willa Orchidea w Waksmundzie. Trochę nieśmiało, troszkę nerwowo, ale z powagą i determinacją, żeby wyszło jak najlepiej, przystąpili do poloneza. Wyszło bardzo dobrze a nawet jeśli były małe pomyłki, rozbawiły i rozluźniły tylko nieco stremowanych tancerzy. Prezencja na piątkę. Nauczycielom zdarzało się nie rozpoznać na pierwszy rzut oka zwłaszcza dziewcząt, w których dokonała się istna studniówkowa przemiana. Wyszło pięknie.

Tak więc po części oficjalnej, czyli krótkich przemowach pana kierownika Buły reprezentującego dyrekcję i pani Anny Jachymiak, jako reprezentantki wychowawców klas czwartych, oraz wspomnianym polonezie, rozpoczęła się prawdziwa i nieskrępowana zabawa. Fruwały marynarki, nowe szpilki lądowały pod stołami a parkiet był pusty tylko podczas serwowania posiłków. Czwartoklasiści szaleli prawie do świtu, a co się dokładnie działo, to już zostawmy ich wspomnieniom i telefonom komórkowym. Nam pozostaje podziękować im za wspólne świętowanie oraz życzyć, żeby za te umowne 100 dni też się wszystko tak udało :)