.

NASZ ZSCKR W WARSZWIE

Wydarzenia, Aktualności

ZSCKR Nowy Targ znowu w Warszawie!

NASZ ZSCKR W WARSZWIE

       23 października 2018 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie podsekretarz stanu Rafał Romanowski, w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wręczył nagrody i akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY

Wydarzenia, Aktualności

KLASA GOSPODARZEM SZKOŁY

W dniu 18 października 2018 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Klasa Gospodarzem Szkoły", który był realizowany w roku szkolnym 2017/2018. 

Nagrody pieniężne ufundowane przez Radę Rodziców za zwycięstwo w konkursie odebrali z rąk pana dyrektora Mariana Nowaka wychowawcy i przedstawiciele obecnej klasy IV TW,  III TW i III TŻiUG/II TA.

Wszystkie klasy w naszej szkole miały możliwość rywalizowania ze sobą w kilku dyscyplinach. Punkty otrzymać można było przede wszystkim za własną inicjatywę, organizowanie wraz z nauczycielami imprez i uroczystości szkolnych oraz wykonanie poleceń dyrekcji szkoły i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Po każdym wykonanym zadaniu przydzielane były punkty.  Zgodnie z przyjętym regulaminem nagradzane są w konkursie tylko trzy pierwsze klasy, które zdobędą największą ilość punktów. Nagrody pieniężne są wręczane wychowawcom i przedstawicielom danych klas w następnym roku szkolnym.

 

Bogusław Gut

KONKURS AGROTRONIKÓW

Wydarzenia, Aktualności

KONKURS AGROTRONIKÓW W HAŃCZOWEJ

KONKURS AGROTRONIKÓW

W miniony piątek 19 października uczniowie naszej szkoły: Tomasz Zawadzki i Maciej Łacek z klasy III TA oraz Paweł Kopeć i Kamil Sołtys z klasy III TW wzięli udział w Mistrzostwach Agrotroników zorganizowanych przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia w Hańczowej.

Konkurs został zorganizowany przez Urząd Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Mam zawód. Mam fantazję”. Uczestnicy startowali w dwu-osobowych drużynach, a ich zadanie polegało na przeprowadzeniu zabiegu agrotechnicznego za pomocą kultywatora.

WYSTAWA HISTORYCZNA

Wydarzenia, Aktualności

WYSTAWA HISTORYCZNA

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w ramach uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowana została wystawa historyczna "Kampania Polska 1939 w dokumencie i na fotografii". Młodzież miała możliwość zwiedzenia jej w holu głównym szkoły i zapoznania się wydarzeniami, które miały miejsce na Orawie, Spiszu, Podhalu oraz w Pieninach i Beskidach we wrześniu 1939 r. Wystawa gościła w szkole rolniczej od 07.09.2018 r. do 15.10.2018 r. Wydruki na wystawę udostępniło Muzeum Podhalańskie w Nowym Targu. Wspomnianej wystawie historycznej towarzyszył konkurs historyczny „Kampania Polska 1939 w dokumencie i na fotografii” zorganizowany dla uczniów klas I i II.

Bogusław Gut

EKOSZKOŁA

PROJEKTY, Aktualności

W pięknych okolicznościach przyrody o przyrodę się dba – ekoszkoła na Kokoszkowie

EKOSZKOŁA

    Zaszczepienie idei dbałości o środowisko naturalne jest wyzwaniem naszych czasów. O ile walka o zmianę świadomości w tym zakresie u reprezentantów starszego pokolenia czasami wydaje się bezskuteczna, to budowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży staje się coraz bardziej naturalne, z nadzieją na efekty w myśl sprawdzonej zasady „czym za młodu skorupka nasiąknie, tym na starość trąci”. Udział młodzieży w konkursach i olimpiadach ekologicznych,  uczestnictwo w akcjach typu sprzątanie świata, segregacja śmieci czy zbiórka zużytych baterii to codzienność w dzisiejszej szkole. Są też szkoły, w których życie w duchu eko przybiera coraz szerszy wymiar.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Wydarzenia, Aktualności

Radosny Dzień Edukacji Narodowej w ZSCKR na Kokoszkowie

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15 października o 11.00 na sali gimnastycznej odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie przypomnieli historię tej uroczystości i złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli ze strony przewodniczącego Rady Rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

RAJD SZKOŁY ROLNICZEJ NA TURBACZ

Wydarzenia, Aktualności

RAJD SZKOŁY ROLNICZEJ NA TURBACZ

W dniu 11 października 2018 r.  miał miejsce XIV Rajd Szkolny na Turbacz.

W rajdzie uczestniczyło ponad 150 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Nowym Targu. Byli oni podczas wycieczki pod opieką wychowawców, nauczycieli, rodziców i przewodników górskich. Głównymi organizatorami tegorocznego rajdu byli: pan Bogusław Gut i pani Marzena Ostapczuk.

PRAKTYKI W GRECJI TYDZIEŃ IV

Wydarzenia, Aktualności

PRAKTYKI W GRECJI TYDZIEŃ IV

Powoli dobiega końca wielka grecka przygoda, którą odbyli uczniowie nowotarskiego Rolnika podczas praktyk zawodowych, zorganizowanych w ramach programu Erazmus+. Niestety wraz z końcem lata zmieniła się w Grecji również pogoda, która do złudzenia przypomina polską jesień. Nieco gorsze warunki atmosferyczne udało się jednak zrekompensować, dzięki licznym atrakcjom, które przygotował dla młodzieży ich grecki opiekun Panos.  A oto krótka relacja z ostatniego tygodnia pobytu w Krioneri.

PROJEKT

PROJEKTY, Aktualności

UWAGA !!!

Do 26.09.2018 został przedłużony termin składania deklaracji uczestnictwa w projekcie „ZSCKR Nowy Targ – umiejętności są szansą Twojej przyszłości” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020.

W załączeniu regulamin uczestnictwa i deklaracja.

Kierownik pnz Buła Stanisław

PRAKTYKI W GRECJI

Wydarzenia, Aktualności

TYDZIEŃ II i III

PRAKTYKI W GRECJI

„Time is flying”, to najlepsze określenie, aby opisać, jak szybko upłynęły uczniom z ZSCKR w Nowym Targu kolejne dni pobytu w Grecji w ramach programu „Erazmus +". Jak sami mówią każdy dzień, który tutaj spędzili, był dla nich niesamowitą przygodną, ale i wyzwaniem. Codziennie uczyli się czegoś nowego, nie zapominając także o wypoczynku. Oto krótka relacja z tego, co działo się w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

MŁODY PRZEDSIĘBIORCA

PROJEKTY, Aktualności

KUŹNIA MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY

MŁODY PRZEDSIĘBIORCA

Od września 2018 do czerwca 2019 uczniowie uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego uczestniczą w realizacji projektu ekonomicznego "Kuźnia młodego przedsiębiorcy". Zadaniem tego projektu jest rozbudzenie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów w zakresie pozyskania funduszy na działalność gospodarczą, zarządzanie przedsiębiorstwem.

Najlepsi uczniowie będą mogli zaprezentować swoje pomysły na własną  działalność na spotkaniu w dniu 11 czerwca 2019 roku na spotkaniu podsumowującym realizację projektu.

PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

Wydarzenia, Aktualności

PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI

W ramach projektu Erazmus+ pt.: „Z Małopolski do Europy - organizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich przedsiębiorstwach”, kolejna grupa uczniów ZSCKR w Nowym Targu wyruszyła na praktyki do Grecji. W okresie od 03.09 do 29 .09 staż odbywa 15 uczniów kształcących się w zawodach technik architektury krajobrazu oraz technik turystyki wiejskiej. Poniżej ich krótka relacja z podróży do Grecji oraz pierwszych dni spędzonych w Krioneri.

OFERTA 2018

Aktualności, Przetargi

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

na realizację zadania "Wykonanie remontu pokrycia dachowego w budynku przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego".

Pełna informacja w załączniku (pdf) POBIERZ>>