.

Drodzy Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie!

Aktualności

Czas panowania koronawirusa to trudny i bardzo stresujący okres dla nas wszystkich. Postarajmy się jednak dobrze wykorzystać możliwości, jakie daje nam nowoczesna technologia. Rodziców zachęcamy, aby mobilizowali młodzież do udziału w zdalnych lekcjach. Do uczniów zwracamy się z prośbą, aby właściwie planowali swój czas oraz korzystali z możliwości komunikowania się ze swoimi nauczycielami. Nam również brakuje bezpośredniej relacji z Wami! Wierzymy, że razem doskonale poradzimy sobie z wyzwaniami, jakie na nas czekają!

Przez najbliższe dni nadal zostańmy w domach dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Informujemy, że w okresie od 15 kwietnia 2020 r. do 26 kwietnia 2020 r. zadania szkoły w dalszym ciągu będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z  Rozporządzeniem MEN z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. poz. 657).

Zdalne nauczanie w Zespole Szkół Centrum, Kształcenia Rolniczego będzie realizowane zgodnie z następującymi zasadami:

Dla maturzystów

Aktualności

Drodzy maturzyści!

Poniżej kilka linków, które mogą pomóc wam w powtórkach do matury:

 

https://www.terazmatura.pl/

https://www.umcs.pl/pl/pocwicz-przed-matura,6342.htm

http://www.biologia.net.pl/matura/

https://xn--jzyk-polski-rrb.pl/

https://szaloneliczby.pl/

https://cke.gov.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/arkusze/2019-2/

http://matematyka.pisz.pl/index.html

https://www.e-angielski.com/

https://www.gettinenglish.com/tekst-5-poziom-b1/

http://sqlmedia.pl/

https://lingua.com/pl/angielski/czytanie/

https://www.matemaks.pl/powtorka-do-matury.html

https://wordwall.net/pl/community?localeId=1045&query=matura

https://maszuwage.pl/powtorki-do-matury-z-jezyka-polskiego/

https://www.youtube.com/watch?v=JyWBV04ZQ80 - powtórka z matematyki

https://maturzysta.dlastudenta.pl/artykul/Przygotowanie_do_matury_z_polskiego_powtorka_lektur_do_matury,129646.html

Ogłoszenie

Aktualności

Dyrekcja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu odda działki do wykoszenia i zbioru zielonki bądź wypasu i wykoszenia.

Więcej informacji >>TUTAJ

„Bitwa na drobiowe smaki”

Aktualności

„Bitwa na drobiowe smaki”

W dniu 26.02.2020 r. uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu udali się do Katowic, aby tam zaprezentować swoje umiejętności na Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym pt.: „Bitwa na drobiowe smaki”

Główne cele konkursu to: promocja mięsa drobiowego; obalenie mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego (obecność antybiotyków, hormonów GMO); zachęcenie uczniów szkół o profilu gastronomicznym do wykorzystywania mięsa drobiowego w codziennej diecie; rozwijanie umiejętności kulinarnych oraz kreatywności uczniów szkół gastronomicznych.

Projekt "Wiedza to nasza siła"

PROJEKTY, Aktualności

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Rolniczej PRO FUTURO w partnerstwie z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu rozpoczyna realizację projektu „WIEDZA TO NASZA SIŁA", który otrzymał dofinansowanie w kwocie 79 640,00 zł w ramach ogólnopolskiej akcji PZU "POMOC TO MOC".

Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez innowacyjne zajęcia edukacyjno-szkoleniowe z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w górach i bezpieczeństwa wśród zwierząt.

UWAGA! KONKURS!

Co? Gdzie? Kiedy?, Aktualności

 

Plakat

KONKURS NA NOWĄ SZATĘ GRAFICZNĄ STRONY INTERNETOWEJ SZKOŁY

Drodzy uczniowie i pracownicy szkoły;
Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców ogłasza konkurs na
zaprojektowanie strony internetowej naszej szkoły.

Co należy zrobić?

Kształcimy zawodowo!

PROJEKTY, Aktualności

Kształcimy zawodowo!

Rok szkolny 2019/2020 to ostatni etap realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” realizowanego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu. W ramach projektu łącznie 347 uczniów szkoły zdobyło dodatkowe kompetencje, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe na kursach i stażach zawodowych. 14 uczniów otrzymało stypendia na rozwój swoich umiejętności zawodowych.

KONKURS NA DYREKTORA ZSCKR

Praca, Aktualności

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

 

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
ogłasza konkurs
na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, ul. Kokoszków 71, 34-400 Nowy Targ, woj. małopolskie

 

Pełna treść ogłoszenia >>TUTAJ

Udanych Ferii!

Aktualności

Całej społeczności szkolnej życzymy udanych ferii! Żeby udało się nam wszystkim odpocząć,  naładować baterie i z ochotą wrócić do zajęć. Do zobaczenia za dwa tygodnie!

SREBRNA TARCZA dla ZSCKR Nowy Targ

Aktualności

Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół i sprawdzanie ich sukcesów. Wskazuje te szkoły, w których warto się uczyć. Jest wielką, zbiorową “fotografią” polskiej edukacji.

Z dumą i radością informujemy, iż Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu wspaniale prezentuje się na tej „zbiorowej fotografii” polskiej edukacji. 

 

XLIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

Aktualności

Sukcesy naszych uczennic - XLIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

XLIV Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy

13 stycznia b.r. w  Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu odbyły się rejonowe eliminacje do finału XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka. Na eliminacjach znakomicie zaprezentowali się przedstawiciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.

W kategorii recytatorów - Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce zajęła Aneta Rychtarczyk z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu.

II miejsce zajęła Gabriela Turkot z klasy I technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności

W kategorii gawędziarzy – Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce zajęła Karolina Stękała z klasy III B technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług  gastronomicznych /Jury przyznało 3 miejsca pierwsze/

oraz
III miejsce zajęła również uczennica z naszej szkoły- Paulina Turkot z klasy III B technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Tak. Pomagam!

Aktualności

Tak. Pomagam!

W dniach 06-07.12.2019 r. wolontariusze SKW „Caritas” działającego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu, uczestniczyli w XVII  Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Caritas Polska pod  hasłem „Tak. Pomagam!”.

Nasi wolontariusze przez dwa dni rozgrzewali serca darczyńców, którzy pragnęli podzielić się tym co najcenniejsze – DOBRYM GESTEM. Zebrana żywność trafi do potrzebujących rodzin uczniów z naszej szkoły i wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn losowych znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

Warsztaty Edukacyjne

Aktualności

Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Warsztaty Edukacyjne

Uczniowie klasy I i III Technikum Turystyki na Obszarach Wiejskich w zeszły poniedziałek na  zajęcia edukacyjne pojechali do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanym-  Instytucja kultury w Małopolsce.

Lekcja odbyła się na wystawie etnograficznej, gdzie znajduje się model chałupy góralskiej wyposażonej w eksponaty z Podhala, pochodzące z XVIII i XIX wieku oraz warsztaty: „Jak rozpoznać czy powietrze wokół nas jest czyste, czy zanieczyszczone np. dwutlenkiem siarki”?

Na te pytania uczniowie znaleźli odpowiedź przyglądając się kolekcji porostów zgromadzonych na wystawie przyrodniczej. Poznali zasady działania skali porostowej i w praktyce oznaczyli stopień zanieczyszczenia powietrza dwutlenkiem siarki w Zakopanem.

Muzeum Tatrzańskie należy do największych i najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Nazywane jest „skarbnicą Tatr i Podhala”.

                                 Opiekunowie: Anna Kamińska, Urszula Hanula, Ewa Kalinowska-Gacek

Stypendia motywacyjne

Aktualności

Stypendia motywacyjne

28 listopada b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wręczono stypendia motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki, godnie reprezentowali naszą szkołę na olimpiadach oraz w zawodach sportowych, z rąk Pani dyrektor Agnieszki Topolnickiej oraz Pani dyrektor Anny Jachymiak odebrali nagrody pieniężne.