.

Ogłoszenie - konkurs na dyrektora

Aktualności

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
ogłasza konkurs
na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu, ul. Kokoszków 71, 34-400 Nowy Targ, woj. małopolskie

 

Szczegółowe informacje >>POBIERZ

 

Pożegnanie absolwentów

Aktualności

Pożegnanie absolwentów

W dniu 10.06 b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego odbyło się uroczyste zakończenie klas maturalnych.

Dzień zakończenia nauki w szkole na Kokoszkowie miał wyglądać zupełnie inaczej, ale pandemia pokrzyżowała nasze plany. Nie zmieniło to jednak faktu, że jak co roku pożegnanie absolwentów było ważnym przeżyciem zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Pani dyrektor Agnieszka Topolnicka w imieniu całej społeczności szkolnej pogratulowała WSZYSTKIM  ABSOLWENTOM  sukcesu jakim jest ukończenie szkoły. Oto przesłanie p. dyrektor dla maturzystów - „Bądźcie wierni ideałom młodości, rozwijajcie swoje pasje  i  zainteresowania, kroczcie śmiało przez życie. Niech Waszym orężem w walce o  miejsce w życiu będzie dobroć, uczciwość, profesjonalizm i mądrość. Życzę Wam sukcesów w dalszej nauce i pracy”.

Szef Team Challenge zadanie IV

Aktualności

Szef Team Challenge zadanie IV

Finiszujemy, bo deser to IV i ostatnie zadanie konkursowe, które wykonaliśmy.

Oto nasze propozycje deserów.

Drużyna „PRZYJACIELE” przygotowała: „Ananas karmelizowany z lodami rabarbarowymi, gąbką cynamonową i suszonymi płatkami róży”.

Natomiast deser drużyny „PRZYJACIÓŁEK” to: ”Beza wypełniona kremem śmietankowym z owocami w sosie z dodatkiem cynamonu posypana kruszonką z oscypka podana z truskawkowym Mojito.

Przypominamy, że  już 10 czerwca b.r. przekonamy się jak smaczne były nasze potrawy.

 

                                                                                                         Józef Bąbol

Szef Team Challenge zadanie III

Aktualności

Szef Team Challenge zadanie III

Przypominam, że do Szef Team Challenge zgłosiło się aż 35 drużyn z całej Polski. Podczas trwającej miesiąc rywalizacji zespoły otrzymują co tydzień jedno kulinarne wyzwanie, które razem złożą się na pełne menu (przystawkę, zupę, danie główne i deser).

Tym razem drużyny z ZSCKR  Nowy Targ przygotowały zadanie III tj. danie główne.

„Przyjaciółki” przygotowały:

„Roladkę drobiową z bryndzą i szczypiorkiem podaną na purée z młodej marchewki w towarzystwie karmelizowanych warzyw oraz wiosennej sałatki”.

„Przyjaciele” przygotowali:

„…aby na piersi zawisło szczere złoto”

Aktualności

„…aby na piersi zawisło szczere złoto”

Z dumą i radością informujemy, iż do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu właśnie dotarły, zamówione wcześniej złote odznaki z logo szkoły.

Jeżeli komuś brakuje motywacji do nauki to przypominamy, że w ZSCKR Nowy Targ warto się uczyć choćby po to, aby na piersi zawisło szczere złoto.

Drodzy uczniowie, jeżeli lubicie otaczać się blaskiem tego szlachetnego kruszcu to logo szkoły ze złota będzie dla WAS idealną nagrodą. Będzie to cenna pamiątka na lata, która będzie mieć również wartość historyczną.

Złote odznaki z logo szkoły to specjalna i prestiżowa nagroda dla absolwentów szkoły, którą funduje Rada Rodziców.

Zgodnie ze Statutem Szkoły złotą odznaką uhonorowany zostaje najlepszy absolwent ze wszystkich typów szkół, który spełnia następujące kryteria: średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły min. 5.0, wzorowe zachowanie oraz osiągnięcia szkolne...

Szef Team Challenge zadanie II

Aktualności

Drużyna "Przyjaciele" przygotowała: " Regionalny kapuśniak na gęsinie z czipsami z boczku podany w chlebie".

Natomiast "Przyjaciółki" przygotowały zupę pt.: "Zielona zupa krem z młodej kapusty z chipsem z boczku w towarzystwie grzanki z oscypkiem i żurawiną”.

Komisja konkursowa z udziałem uznanych szefów MAKRO wysoko oceniła poprzednie zadanie  przygotowane przez drużyny z naszej szkoły. Przystawki przygotowane przez naszych reprezentantów uzyskały 8 na 10 możliwych punktów.

Już dziś czekamy na zadanie III od szefów kuchni MAKRO.

 

                                                                                                                       Józef Bąbol

Prezentowane dania:

Z tęsknoty za…

Aktualności

.. zakwitły kaktusy na Kokoszkowie

Z tęsknoty za…

Z tęsknoty za uczniami, nauczycielami i za wyjątkową atmosferą panująca w szkole w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu cudownie zakwitły kaktusy. I wcale nie chodzi tu o drobne kwiatuszki. Ozdobą naszych kaktusów doniczkowych są piękne, wyraziste kwiaty.

Rekrutacja - mini poradnik dla Rodziców

Aktualności

  1. Bądź rodzicem świadomie zaangażowanym w proces wyboru zawodu przez swoje dziecko.
  2. Nie podejmuj decyzji za dziecko tylko wspieraj je w wyborze szkoły.
  3. Porozmawiaj szczerze z dzieckiem na temat jego przyszłości i wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.
  4. Wspólnie dokonajcie analizy jego mocnych i słabych stron z uwzględnieniem zainteresowań i pasji nastolatka. Nie narzucaj mu własnych wyborów.
  5. Pamiętaj, że warto na bieżąco monitorować wyniki i osiągnięcia dziecka, gdyż jest to jeden z istotnych warunków decydujących o przyjęciu kandydata do szkoły ponadpodstawowej.
  6. Wspólnie przeanalizujcie oferty szkół z uwzględnieniem ich dodatkowej działalności pozalekcyjnej, bo ważne jest co dziecko lubi, co je pasjonuje i ciekawi.
  7. Po wytypowaniu szkół razem przejrzyjcie strony internetowe tych placówek i wypunktujcie argumenty „za i przeciw".
  8. Poznajcie specyfikę wybranych szkół i atmosferę w nich panującą, aby poczuć „klimat” szkoły do której dziecko będzie uczęszczało przez kolejnych kilka lat. Tutaj mogą państwo podejrzeć, jaka atmosfera panuje w naszym Rolniku:

  1. Jeżeli okaże się, że wybór nie był trafny i wspólnie zadecydujecie o zmianie szkoły to pamiętajcie, że najpierw koniecznie trzeba upewnić się czy nowo wybrana szkoła dysponuje wolnymi miejscami do przyjęcia w trakcie roku szkolnego.

Kształcenie na odległość przedłużone

Aktualności

Kształcenie na odległość przedłużone do 26 czerwca 2020 r.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 07 do 26 czerwca 2020 r. działalności szkół.

Zdalne nauczanie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w dalszym ciągu będzie realizowane zgodnie z wcześniej obowiązującymi zasadami. 

"Zdalna szkoła +"

Aktualności

Szanowni Państwo!

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamia program „Zdalna szkoła+”.

Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. W związku z powyższym prosimy uczniów pochodzących z rodzin wielodzielnych o zgłaszanie się do gmin w celu wzięcia udziału w w/w programie i skorzystania z ewentualnego wsparcia.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zdalna-szkola--uruchamiamy-kolejne-srodki-na-zakup-sprzetu-dla-uczniow  

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zdalna-szkola---kolejne-180-milionow-na-zakup-sprzetu-dla-uczniow

 

                                                                      Agnieszka Topolnicka – p.o. dyrektora szkoły