.

NOWY SAMORZĄD

Wydarzenia, Aktualności

WYBRANO NOWY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

NOWY SAMORZĄD

W drodze przeprowadzonych wyborów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego ZSCKR została Stękała Danuta z klasy III TTW. Na jej zastępcę wybrano Kingę Kwiecień z klasy III TW. Rolę sekretarza powierzono Barbarze Bali z klasy III TTW. Wszystkie trzy osoby zaakceptowały dokonany wybór i przyjęły powierzone im funkcje.

Poprzez głosowanie uczniowie wybrali ponownie Pana Bogusława Guta na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. 

STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY

Wydarzenia, Aktualności

STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY

W sobotę 21 listopada w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2  im. Prof. Odona Bujwida  w Krakowie odbyła się już XII edycja konkursu ”Stół pięknie nakryty – zakąska z indyka na jesiennym stole”.

W XII edycji organizatorzy chcieli zachęcić młodzież do sporządzania zakąsek z mięsa indyka, który choć zawitał do Polski już w XVI wieku, to tak naprawdę rozpowszechniony i doceniony przez konsumentów został o wiele później.

 Zadania konkursowe podzielone było na dwie części: przygotowanie zakąski z indyka oraz narycie do stołu i sporządzenie napoju bezalkoholowego. W tegorocznej edycji, tego prestiżowego konkursu Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im.  Augustyna Suskiego w Nowym Targu reprezentowali: Jakub Gogola uczeń klasy III zasadniczej szkoły zawodowej – w konkurencji kucharz oraz Karolina Pałac uczennica  klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych – w konkurencji kelner/barman. Uczniów do konkursu przygotowali panowie: Józef Bąbol oraz Łukasz Fudala.

PASTERSTWO W TATRACH

Wydarzenia, Aktualności

„XVIII Konkurs wiedzy o pasterstwie” w Zakopanem

PASTERSTWO W TATRACH

W dniu 20 listopada 2015 r. w Zakopanem odbył się „XVII Konkurs wiedzy o pasterstwie” zorganizowany przez  Tatrzański Park Narodowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Do Zakopanego na konkurs udała się reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu: Danuta Stękała z klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik turystyki wiejskiej oraz Grzegorz Biela uczeń klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii. Zadaniem uczestników (zespołów 2-osobowych) było w pierwszym etapie wykazanie się wiedzą o pasterstwie:  teoretyczną oraz  praktyczną w Tatrach.

KONFERENCJA

Wydarzenia, Aktualności

"GRECJA W NOWYM TARGU"

KONFERENCJA

 

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu odbyła się polsko-grecka konferencja „Grecja w Nowym Targu”, podsumowująca praktyki nowotarskich uczniów, realizowane latem w Grecji w ramach programu unijnego Erasmus+, o których informowaliśmy na łamach portalu, na której wręczono uczestnikom projektu Certyfikaty Europass.


W konferencji wzięli udział przedstawiciele Małopolskiego Centrum Edukacji – koordynatora projektu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – uczestnika projektu, Filoxenii – greckiej organizacji przyjmującej, przedstawiciele władzy lokalnej – z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele oraz przedstawiciele biznesu, na co dzień współpracujący ze szkołą.


Gość specjalny konferencji – Panos Poulos – sekretarz generalny Filoxenii, greckiej organizacji zajmującej się agroturystyką, podkreślał jak ważne jest to, że spotykają przedstawiciele różnych organizacji (państwowych, prywatnych i pozarządowych) oraz władz lokalnych, którym leży na sercu dobro wspólne, społeczności lokalnych, regionu, kraju i w szerszej perspektywie – Europy, którą współtworzymy.

STYPENDIUM

Wydarzenia, Aktualności

PREZESA RADY MINISTRÓW I MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

STYPENDIUM

W dniu 16 listopada 2015 r. w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia uczniom szkół ponadgimnazjalnych  stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymali uczniowie, którzy uzyskali najwyższą w danej szkole średnią ocen oraz promocję z wyróżnieniem lub osiągnęli wybitne wyniki w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy lub dyscyplinie sportowej.

 Wśród wyróżnionych uczniów z województwa małopolskiego znalazła się  Danuta Stękała -  uczennica  technikum kształcącego w zawodzie technik turystyki wiejskiej. Danusia otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów i w stroju regionalnym  godnie reprezentowała  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.  Dyplomy stypendystom, w imieniu Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej, wręczał Małopolski Kurator Oświaty Pan Aleksander Palczewski.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚĆI

Wydarzenia, Aktualności

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚĆI

10 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się uroczysta akademia poświęcona 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęła się ona o godzinie 11.10 na sali gimnastycznej w budynku szkoły. W uroczystości tej brała udział dyrekcja, grono pedagogiczne oraz młodzież ZSCKR. Program słowno – muzyczny trwający około 30 minut został przedstawiony przez uczniów z klasy IV Technikum Weterynaryjnego, klasy III A Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu. Fragmenty wierszy recytowali: Biela Grzegorz, Semik Joanna, Chrustek Anna, Słodyczka Sabina, Łapsa Katarzyna, Białoń Agnieszka, Pałasz Dariusz i Cebulska Izabela. Wiersze przeplecione były pieśniami patriotycznymi. Rolę narratora pełnili: Kawula Barbara i Łojek Karolina.

"ŚWIĘTO CHLEBA"

Wydarzenia, Aktualności

TRADYCJA I ZDROWE ODŻYWIANIE

W dniu 22.10.2015r.  po raz siódmy uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu z wielką przyjemnością i zaangażowaniem przyłączyli się  do organizacji Szkolnego Święta Chleba.
Celem udziału w akcji „Święto chleba” jest powrót do tradycji kulinarnych i zdrowego odżywiania. To także nauka szacunku dla chleba - podkreśla dyrektor szkoły p. Marian Nowak.

Na zajęciach praktycznych przyszli mistrzowie sztuki kulinarnej  z klasy II i III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod czujnym okiem nauczycielek przygotowywali tradycyjny zakwas, wypiekali chleb żytni z różnymi dodatkami. Do pieczywa na stołach pojawiły się: swojski smalec ze skwarkami, ogórki kiszone, powidła, dżemy, marmolady, pasty serowe, sałatki. Wybornie smakowały również podpłomyki z cebulką i serem.

WARSZTATY KULINARNE

Wydarzenia, Aktualności

WSPÓŁPRAZA Z AGECJĄ RYNKU ROLNEGO

WARSZTATY KULINARNE

W dniu 21.10.2015  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyły się WARSZTATY KULINARNE zorganizowane przez ZSCKR Nowy Targ wspólnie z Agencją Rynku Rolnego w Krakowie. Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów były „Potrawy Kuchni Staropolskiej".

STARE LUBIEJEWO

Wydarzenia, Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI Z MINISTREM

STARE LUBIEJEWO

Szkoły prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jak co roku świętowały wspólnie Dzień Komisji Edukacji  Narodowej. Tym razem nauczyciele i dyrektorzy szkół rolniczych z wielu zakątków Polski przybyli do  urokliwej miejscowości województwa mazowieckiego Stare Lubiejewo, rola gospodarza uroczystości bowiem przypadła tamtejszemu Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Ujęta w ramy programu artystycznego przygotowanego przez młodzież szkolną oraz lokalny zespół taneczny ,,BezWianka” impreza przebiegła w  sympatycznej atmosferze.  

ROLNICTWO EKOLOGICZNE

Wydarzenia, Aktualności

PROMOCJA POLSKIEJ ŻYWNOŚCI

ROLNICTWO EKOLOGICZNE

Po raz kolejny  już Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wziął  udział w wydarzeniu, organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które odbyło się 3 października 2015 r. w miejscowości Jabłoń (woj. lubelskie) pod hasłem „Rolnictwo ekologiczne i produkty rolne wysokiej jakości przyszłością polskiej wsi – PROW 2014-2020”.

XI RAJD SZKOLNY

Wydarzenia, Aktualności

SPOTKANIE NA STARYCH WIERCHACH

XI RAJD SZKOLNY

Tradycją Zespołu Szkół Centrum  Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu są  jesienne rajdy górskie.  W  dniu 2 października 2015 roku miał miejsce  XI Rajd Szkolny  na Stare Wierchy. W rajdzie uczestniczyło około 200 uczniów szkoły. Młodzież podczas wycieczki była pod opieką wychowawców, nauczycieli, rodziców i przewodników górskich.

AWANS NAUCZYCIELI

Wydarzenia, Aktualności

CENTRALNA BIBLIOTEKA ROLNICZA

AWANS NAUCZYCIELI

W dniu 15 września 2015 roku nauczyciele ZSCKR w Nowym Targu-Joanna Skwira i Dorota Kościelniak  złożyły ślubowanie oraz odebrały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Dwóch pozostałych nauczycieli -Małgorzata Nowotarska i Łukasz Fudala nie mogli wziąć udziału w uroczystości ze względów organizacyjnych szkoły.

AGROPROMOCJA 2015

Wydarzenia, Aktualności

JUBILEUSZOWA AGROPROMOCJA W NAWOJOWEJ

AGROPROMOCJA 2015

Po czterech dniach od rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016 w dniu 05.09.2015 r. odbyła się pierwsza wycieczka. Uczniowie z klasy II technikum weterynaryjnego wraz z opiekunem P. Anną Kamińską wzięli  udział w jubileuszowej edycji Agropromocji, która odbyła się tradycyjnie w Nawojowej koło Nowego Sącza, na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.

ROK SZKOLNY 2015-2016

Wydarzenia, Aktualności

ROZPOCZĘTY,

ROK SZKOLNY 2015-2016

uroczystą akademią oraz występami artystycznymi klas II TW i III TŻiGDb rozpoczeliśmy  nowy rok szkolny. Mamy nadzieję że wakacje były udane pod każdym względem. 

Życzymy  sukcesów naukowych, sportowych spokojnych i zdrowych relacji z otoczeniem  oraz dużo optymizmu, dziesięć miesięcy szybko minie i znowu wakacje.