.

"CARITAS" W SZKOLE

Wydarzenia, Aktualności

"Rolnik" organizuje pomoc Anulce

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu zorganizowali charytatywny kiermasz ciast . Zebrali 2 169,61 zł na pomoc małej Anulce Garcarz walczącej z nowotworem. Akcja miała miejsce od 22 do 24 października 2014 roku.

POTRAWY Z GALICJI

Wydarzenia, Aktualności

Warsztaty kulinarne w Nowym Targu

POTRAWY Z GALICJI

W dniu 21.10.2014 r.  w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu wspólnie z Agencją Rynku Rolnego już po raz trzeci zostały zorganizowane  warsztaty kulinarne.  Tegoroczna edycja warsztatów przebiegała pod hasłem: „Potrawy z Galicji”. 

DOŻYNKI W PUŁTUSKU

Wydarzenia, Aktualności

„DOŻYNKI – smak i zapach wędzonej szynki.. „

DOŻYNKI W PUŁTUSKU

W dniach 11 – 12 października przedstawiciele   Zespołu Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu z dyrektorem Marianem Nowakiem na czele mieli okazję uczestniczyć w „Dożynkach 2014”  organizowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Pułtusku. 

NARODOWE ŚWIĘTO EDUKACJI

Wydarzenia, Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO EDUKACJI
Wczoraj, w Gołotczyźnie, z okazji Dnia Edukacji Narodowej  czworo naszych nauczycieli zostało nagrodzonych za swoją pracę. Dyrektor Marian Nowak otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej, prof. Wojciech Kudasik- medal "Zasłużony dla Rolnic...twa", oraz Pani Dyrektor Agnieszka Topolnicka i prof. Tomasz Gąsienica-nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy

GRILOWANIE

Wydarzenia, Aktualności

„ Grillowany Karp po Góralsku”.

GRILOWANIE

05 października 2014 roku, podczas Wielkich Zatorskich Żniw Karpiowych na Łowiskach wędkarskich Podolsze, odbyły się Mistrzostwa w Grillowaniu Karpia. Mistrzostwa Szkół Gastronomicznych na terenie województwa małopolskiego w grillowaniu karpia to wydarzenie organizowane drugi rok z rzędu przez Stowarzyszenie Dolina Karpia

LUBOŃ WIELKI

Wydarzenia, Aktualności

X RAJD SZKOLNY NA LUBOŃ WIELKI

LUBOŃ WIELKI

W dniu 1 października 2014 roku miał miejsce X Rajd Szkolny na Luboń Wielki. W rajdzie uczestniczyło ponad 300 uczniów. Byli oni podczas wycieczki pod opieką wychowawców, nauczycieli, rodziców i przewodników górskich. Głównym organizatorem i pomysłodawcą rajdu na Luboń Wielki (1022m npm) w Beskidzie Wyspowym, a zarazem opiekunem i przewodnikiem górskim był pan Bogusław Gut. Współorganizatorami rajdu byli ponadto: pani Urszula Hanula i pan Tomasz Gąsienica – Wawrytko.

DOŻYNKI

Wydarzenia, Aktualności

27 Dożynki Podhalańskie w Ludźmierzu

DOŻYNKI

Uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym i wieńcem dożynkowym wzięli udział w 27 Podhalańskich Dożynkach w Ludźmierzu. Opiekę nad uczniami podczas uroczystości sprawowała pani A. Jachymiak, wieniec dożynkowy został przygotowany przez uczniów TAKu pod opieką pani Z. Wójtowicz i TGW.

Zapraszam do obejrzenia dużej galerii z tego wydarzenia na stronie startowej oraz  w serwisie podhale24>>

„ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO NOWY TARG – umiejętności są szansą Twojej przyszłości”

PROJEKTY, Aktualności

PROJEKT PARTNERSKI

Projekt realizowany będzie w partnerstwie przez CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w NOWYM TARGU.

Projekt zakłada realizację w latach 2017 - 2020 wsparcia na rzecz uczniów/osób kształcących się w branży rolniczo-leśnej z ochroną środowiska w zawodach Technik Weterynarii, Technik Turystyki Wiejskiej, Technik Agrobiznesu, Technik Architektury Krajobrazu. Uzupełniającym będzie wsparcie dla uczniów kształcących się w branży usługowo-gastronomicznej: Technik Żywienia, Technik Technologii Żywności, Kucharz.

Celem głównym projektu jest wyposażenie 198 osób (138k, 60m) – uczniów, słuchaczy Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego oraz innych placówek kształcących w zawodach wpisujących się w branżę rolniczą lub usługową w kompetencje, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe w kontekście przyszłego zatrudnienia

WROCŁAW 2015

Wydarzenia, Aktualności

09 czerwca do 10 czerwca 2015 roku, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, a dokładnie trzy jego klasy (I, IIa, III TŻiUG), wybrały się na wycieczkę do Wrocławia pod opieką naszych nauczycieli .

WOŁOWINA NA STÓŁ

Wydarzenia, Aktualności

‘’Powrót wołowiny na Polski stół’’

WOŁOWINA NA STÓŁ

W dniu 19.05.2015 odbył się w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Zakopanem konkurs kulinarny ‘’ Powrót wołowiny na Polski stół ‘’, był to konkurs międzynarodowy.

ZSCKR w Nowym Targu reprezentował Daniel Garb i Jakub Gogola z kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie " Kucharz’’ Opiekunem był p. Robert Stanek. Uczniowie naszej szkoły przygotowali potrawę: Stek wołowy przygotowany metodą souse-vide ułożony na puree pietruszkowo-orzechowym w kompozycji kaszy gryczanej i fasolki szparagowej.

Uczniowie naszej szkoły tą potrawą zdobyli III miejsce i cenne nagrody, zwyciężyła szkoła ze Słowacji.
Na zdjęciu Daniel Garb i opiekun Robert Stane

PIKNIK RODZINNY

Wydarzenia, Aktualności

DNI OTWARTE - PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

09 maja 2015 roku odbył się piknik rodzinny połączony z prezentacją szkoły. Gimnazjaliści  mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, dzieci uczestniczyły w grach i zabawach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Były też stoiska przy których można było popróbować specjałów oraz napojów.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy uczestniczyli w tej imprezie wrócili do domu zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Zapraszamy za rok

WIZYTY I PRAKTYKI

Wydarzenia, Aktualności

WIZYTA W INSTYTUCIE ZOOTECHNIKI

WIZYTY I PRAKTYKI

W dniu 08.04.2015 roku uczniowie klasy III Technikum Weterynaryjnego uczestniczyli w wizycie w Instytucie Zootechniki w Balicach.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Wydarzenia, Aktualności

„Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Nasza młodzież aktywnie włączyła się w promocję zdrowego stylu życia na Rynku w Nowym Targu. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali i częstowali mieszkańców Nowego Targu zdrowymi pysznościami. Można było otrzymać od nich również przepis na przepyszny chleb na zakwasie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ naszego młodego zespołu góralskiego. Zaangażowanie i entuzjazm naszych uczniów uwieczniliśmy na profesjonalnych zdjęciach.

Zapraszamy do galerii obok na stronie startowej oraz w dalszej części artykułu.

NAJLEPSZE

Wydarzenia, Aktualności

Dzisiaj tj. 26 lutego  w obecności Pana Dyrektora odbyło się uroczyste wręczeni nagród uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki nauczania w I semestrze. W poszczególnych szkołach najlepsze wyniki osiągnęli;

  • zasadnicza szkoła zawodowa Angela Szymańczyk kl II ZSZ
  • technik żywienia i gospodarstwa domowego Monika Janeczek kl. IV TŻIGD
  • technikum agrobiznesu Ewelina Parzygnat IV TA
  • technik technologii żywności Joanna Broźna IV TTŻ
  • technik architektury krajobrazu Katarzyna Waluś iIV TAK
  • technik weterynarii Katarzyna Żołnierczyk IV TW
  • technik turystyki wiejskiej Danuta Stękała I TTW