.

Kalendarz z mundurem

Wydarzenia

Kalendarz z mundurem

W piątek 24 stycznia b.r. uczniowie z klas czwartych technikum kształcącego w zawodach: technik technologii żywności, technik agrobiznesu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w spotkaniu z Oficerem Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu ppor. Sławomirem Bafią.

Spotkanie w szkole na Kokoszkowie miało na celu promocję wśród młodzieży ochotniczych rodzajów służby wojskowej oraz promocję nowego projektu edukacyjnego MON „Kalendarz z mundurem”, który skierowany jest do szkół i nauczycieli historii. W ramach tego projektu do szkół w całej Polsce dostarczane są  wyjątkowe kalendarze na rok 2020, na których zaznaczono święta wojskowe oraz ważne rocznice wydarzeń historycznych z dziejów oręża polskiego. Wraz z kalendarzem, nauczyciele otrzymują scenariusze lekcji i spotkań poświęconych historii.

Comber z królika…

ZSCKR Nowy Targ na turnieju o miano najlepszego kucharza

Comber z królika…

W dniu 15 stycznia b.r. uczniowie z ZSCKR Nowy Targ reprezentowali szkołę w Gorlicach, gdzie odbył się Etap Okręgowy III edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w zawodzie: Kucharz.

Tematem przewodnim tej edycji konkursu było ”Mięso z królika w roli głównej”. Uczestnikami Turnieju byli uczniowie ze Szkół Branżowych z województw: małopolskiego i podkarpackiego.

Turniej składał się z części teoretycznej /test/ oraz z części praktycznej /przygotowanie 2 porcji dania zasadniczego, związanego z tematyką konkursu/.

Przedstawiciele naszej szkoły: Mateusz Furczoń i Oskar Waksmundzki z klasy III Branżowej Szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie kucharz podeszli do zadań konkursowych profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Przygotowali i podali potrawę ”Comber z królika (sous-vide) podany z pierogiem bryndzowym, sosem rabarbarowym i burakiem baby” .

Karta oceny Jury Turnieju zawierała trzy kryteria główne, którymi były:

SREBRNA TARCZA dla ZSCKR Nowy Targ

Aktualności

Ranking Perspektyw to kopalnia wiedzy o szkołach w całej Polsce. Umożliwia porównywanie szkół i sprawdzanie ich sukcesów. Wskazuje te szkoły, w których warto się uczyć. Jest wielką, zbiorową “fotografią” polskiej edukacji.

Z dumą i radością informujemy, iż Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu wspaniale prezentuje się na tej „zbiorowej fotografii” polskiej edukacji. 

 

Ochrona i edukacja konsumenta

Wydarzenia

Ochrona i edukacja konsumenta

W dniach 13, 15 i 20 stycznia 2020 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odwiedziła Pani Ewa Barczuk - Kałat, która pełni funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu.

Celem wizyty  Pani Rzecznik była edukacja konsumencka młodzieży.

W czasie spotkań w szkole na Kokoszkowie poruszano zagadnienia prawne dotyczące zawierania umów sprzedaży, sprzedaży konsumenckiej oraz problematyki związanej z reklamacją i jej podstawą prawną, a także samej działalności rzecznika.

Nocne Życie Biblioteki

Biblioteka, Wydarzenia

NOCNE ŻYCIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – wieczór z noblistką

Nocne Życie Biblioteki

Po codziennym szkolnym gwarze, kiedy zapada zmierzch, korytarze szkolne pustoszeją, a w bibliotece grasują już tylko myszy i mole....O nie, nie... Okazuje się, że istnieje garstka entuzjastów, dla których szczególny urok ma biblioteka po zmroku. W przytulnym cieple lampy można usiąść z książką i przy aromacie zimowej herbaty podelektować się lekturą. Na przykład noblistki Olgi Tokarczuk...

Już kolejny raz panie bibliotekarki Katarzyna Gąsienica- Wawrytko i Joanna Cioczek – Jóźwiak zorganizowały zimowe wieczorne czytanie w bibliotece szkolnej. W tym roku wieczór 16 stycznia poświęciliśmy twórczości Olgi Tokarczuk. Przeczytaliśmy głośno ,,Zgubioną duszę", fragmenty ,,Biegunów" oraz ,,Opowiadań bizarnych". Wieczór upływał niespiesznie, więc każdy miał też możliwość indywidualnego posmakowania  innych książek noblistki podczas cichej lektury.

Konkurs Języka Angielskiego

Wydarzenia

Konkurs Języka Angielskiego

Piętnastego stycznia odbył się finał IV Podhalańskiego Konkursu Języka Angielskiego o Nagrodę Rektora PPUZ w Nowym Targu. Uczeń naszej szkoły, Bartłomiej Górz z klasy 2TŻiUG, zakwalifikował się do tego etapu wygrywając konkurs na szczeblu szkolnym. Konkurs finałowy składał się z dwóch części:

- Części pisemnej, czyli testu obejmującego znajomość struktur leksykalno-gramatycznych na poziomie B2+ oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych.
- Części ustnej, która miała formę prezentacji przygotowanej przez każdego uczestnika, na jeden z podanych wcześniej tematów.