.

Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie i snowboardzie

Sport

Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie i snowboardzie

W dniu 11.02.2019r. odbyły się Mistrzostwa ZSCKR w narciarstwie i snowboardzie na stoku „Długa Polana” gdzie rozegrano dwie konkurencje slalomu. W zawodach wzięło udział 29 uczniów Naszej szkoły. Dzięki uprzejmości gestora wyciągu, pana Michała Glonka, ustawienie slalomu oraz udostępnienie stoku odbyło się bezpłatnie, za co z góry dziękujemy. Natomiast w ramach owocnej współpracy z Radą Rodziców otrzymaliśmy zapewnienie finansowe na karnety oraz nagrody, za co również dziękujemy. Pogoda dopisała, a uczestnicy zacięcie walczyli do samego końca.

Organizatorami zawodów byli: Marcin Węgrzyn, Daniel Suski oraz Piotr Jarząbek.

 

Nasi krwiodawcy

Aktualności

Nasi krwiodawcy

Dnia 5 lutego 31 młodych KREWkich dawcow w RCKiK przy nowotarskim szpitalu stawiło się na wezwanie aby oddać krew. Jak co roku wspierani przez pana Tomasza Gąsienicę-Wawrytko nasi uczniowie z uśmiechami na twarzach przekazali 9,5 litra tego bezcennego daru. Olbrzymie DZIĘKI dla was wszystkich, a szczególne dla tych, którzy właśnie rozpoczęli karierę dawcy. DZIĘKI MŁODZIEŻ! Serce rośnie!

Kursy, kursy

Aktualności

Program Modernizacji Kształcenia Zawodowego

Kursy, kursy

Na przełomie grudnia i stycznia odbyła się w ZSCKR druga edycje kursów w ramach programu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II nr pr RPMP.10.02.02-12-0224/16 tytuł "ZSCKR Nowy Targ - umiejętności są szansą Twojej przyszłości". W kursie rachunkowości rolnej prowadzonym przez Panią Profesor Annę Jachymiak uczestniczyli następujący uczniowie:

NASZ WUEFISTA MISTRZEM POLSKI!

Pan Marcin Węgrzyn zdobył pierwsze miejsce wśród instruktorów na mistrzostwach, które odbyły się 27 stycznia w Piwnicznej - Zdroju, w ramach Biegu Popradzkiego. Pan Węgrzyn był pierwszym instruktorem, który zameldował się na mecie tego liczącego 21 km biegu i tym samym został Mistrzem Polski Instruktorów w narciarstwie biegowym. Gratulujemy!

STUDNIÓWKA

Aktualności

STUDNIÓWKA

"Poloneza czas zacząć!" usłyszeli nasi czwartoklasiści na długo wyczekiwanej studniówce, która odbyła się w ostatnią sobotę ferii, 26go stycznia w restauracji Willa Orchidea w Waksmundzie. Trochę nieśmiało, troszkę nerwowo, ale z powagą i determinacją, żeby wyszło jak najlepiej, przystąpili do poloneza. Wyszło bardzo dobrze a nawet jeśli były małe pomyłki, rozbawiły i rozluźniły tylko nieco stremowanych tancerzy. Prezencja na piątkę. Nauczycielom zdarzało się nie rozpoznać na pierwszy rzut oka zwłaszcza dziewcząt, w których dokonała się istna studniówkowa przemiana. Wyszło pięknie.

Tak więc po części oficjalnej, czyli krótkich przemowach pana kierownika Buły reprezentującego dyrekcję i pani Anny Jachymiak, jako reprezentantki wychowawców klas czwartych, oraz wspomnianym polonezie, rozpoczęła się prawdziwa i nieskrępowana zabawa. Fruwały marynarki, nowe szpilki lądowały pod stołami a parkiet był pusty tylko podczas serwowania posiłków. Czwartoklasiści szaleli prawie do świtu, a co się dokładnie działo, to już zostawmy ich wspomnieniom i telefonom komórkowym. Nam pozostaje podziękować im za wspólne świętowanie oraz życzyć, żeby za te umowne 100 dni też się wszystko tak udało :)

KONKURS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu wraz z II Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu organizują konkursie pn. „Żyję bez uzależnień”, którego ideą jest popularyzowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień.

Tematyka konkursu dotyczy promowania zdrowego stylu życia bez stosowania używek tj.: alkoholu, papierosów, narkotyków, nowych środków psychoaktywnych tzw. dopalaczy. Adresatami konkursu są wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu nowotarskiego.

Zadaniem uczniów jest wykonanie prac w kategorii: FILM (trwający maksymalnie 5 minut, zapisany w pliku MP4, dopuszczalne prace grupowe max. 5 osób) lub GRAFIKA KOMPUTEROWA (plakat w rozszerzeniu PDF lub JPG, wyłącznie praca indywidualna).

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW U PEDAGOGA SZKOLNEGO