.

Absolwenci szkół podstawowych!

Oto harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021:

Od  15 czerwca 2020 r. zapraszamy  do logowania na stronie:

http://malopolska.edu.com.pl

SPOSOBY SKŁADANIA DOKUMENTÓW DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH do pobrania w zakładce REKRUTACJA/REKRUTACJA PO SZKOLE PODSTAWOWEJ.

Rekrutacja - mini poradnik dla Rodziców

Aktualności

  1. Bądź rodzicem świadomie zaangażowanym w proces wyboru zawodu przez swoje dziecko.
  2. Nie podejmuj decyzji za dziecko tylko wspieraj je w wyborze szkoły.
  3. Porozmawiaj szczerze z dzieckiem na temat jego przyszłości i wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.
  4. Wspólnie dokonajcie analizy jego mocnych i słabych stron z uwzględnieniem zainteresowań i pasji nastolatka. Nie narzucaj mu własnych wyborów.
  5. Pamiętaj, że warto na bieżąco monitorować wyniki i osiągnięcia dziecka, gdyż jest to jeden z istotnych warunków decydujących o przyjęciu kandydata do szkoły ponadpodstawowej.
  6. Wspólnie przeanalizujcie oferty szkół z uwzględnieniem ich dodatkowej działalności pozalekcyjnej, bo ważne jest co dziecko lubi, co je pasjonuje i ciekawi.
  7. Po wytypowaniu szkół razem przejrzyjcie strony internetowe tych placówek i wypunktujcie argumenty „za i przeciw".
  8. Poznajcie specyfikę wybranych szkół i atmosferę w nich panującą, aby poczuć „klimat” szkoły do której dziecko będzie uczęszczało przez kolejnych kilka lat. Tutaj mogą państwo podejrzeć, jaka atmosfera panuje w naszym Rolniku:

  1. Jeżeli okaże się, że wybór nie był trafny i wspólnie zadecydujecie o zmianie szkoły to pamiętajcie, że najpierw koniecznie trzeba upewnić się czy nowo wybrana szkoła dysponuje wolnymi miejscami do przyjęcia w trakcie roku szkolnego.

Kształcenie na odległość przedłużone

Aktualności

Kształcenie na odległość przedłużone do 26 czerwca 2020 r.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 07 do 26 czerwca 2020 r. działalności szkół.

Zdalne nauczanie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w dalszym ciągu będzie realizowane zgodnie z wcześniej obowiązującymi zasadami. 

"Zdalna szkoła +"

Aktualności

Szanowni Państwo!

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamia program „Zdalna szkoła+”.

Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. W związku z powyższym prosimy uczniów pochodzących z rodzin wielodzielnych o zgłaszanie się do gmin w celu wzięcia udziału w w/w programie i skorzystania z ewentualnego wsparcia.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zdalna-szkola--uruchamiamy-kolejne-srodki-na-zakup-sprzetu-dla-uczniow  

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zdalna-szkola---kolejne-180-milionow-na-zakup-sprzetu-dla-uczniow

 

                                                                      Agnieszka Topolnicka – p.o. dyrektora szkoły

Szef Team Challenge online

Wydarzenia

Szef Team Challenge - konkurs ONLINE z udziałem ZSCKR Nowy Targ

Szef Team Challenge online

Organizatorem Konkursu jest MAKRO Cash And Carry Polska S.A. z siedzibą w Warszawie. Do udziału zaproszono zespoły ze średnich szkół gastronomicznych składające się z nauczyciela i 3-5 uczniów. Czas trwania Konkursu: 6 maja do 26 czerwca 2020 r.

W konkursie online wystartowali przedstawiciele z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu pod wodzą nauczyciela Józefa Bąbol.

Pasjonaci kulinarnych wyzwań z klasy II i III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy z zapałem przystąpili do realizacji zadań konkursowych to:

Team 1 - PRZYJACIÓŁKI:  Małgorzata Zagata, Emilia Głodek, Wioletta Sarna

Team 2 - PRZYJACIELE: Maria Furczoń, Beata Warniczek, Dominik Kotarba.