.

Okręg Wyborczy nr 14 wystartował!

Wydarzenia

Okręg Wyborczy nr 14 wystartował!

W dniu 31 października 2019 r. w Okręgu Wyborczym Nr 14 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów zgodnie z literą prawa i zasadami demokracji czuwał Samorząd Uczniowski, którego członkowie uczestniczyli w pracach Okręgowej Komisji Wyborczej.

O mandat radnego Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ ubiegało się pięcioro kandydatów,
z których największe poparcie wśród uczniów – mieszkańców Nowego Targu otrzymali:

  1. Karolina Krauzowicz - kl. II Technikum Architektury Krajobrazu
  2. Jan Zientara - kl. I Technikum Architektury Krajobrazu po gimnazjum

W związku z powyższym otrzymali oni mandaty radnych Młodzieżowej Rady Miasta Nowy Targ.

Karolinie i Janowi gratulujemy i życzymy godnego i efektywnego reprezentowania młodzieży Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu w młodzieżowych strukturach administracji samorządowej.

Kosz 3x3 – awans chłopców!

Sport

Kosz 3x3 – awans chłopców!

Po raz pierwszy do rywalizacji szkół średnich w ramach Licealiady Ośrodka przystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców w nowej dyscyplinie w grach zespołowych jaką stała się koszykówka 3 x 3. Gra się w niej w składach trzyosobowych (plus jeden rezerwowy) na jeden kosz, czas meczu wynosi 10 minut. Debiut naszej szkolnej reprezentacji okazał się trudny i zakończył połowicznym sukcesem.  Drużyna chłopców zajęła 3 miejsce i wywalczyła awans do zawodów powiatowych, natomiast dziewczęta uplasowały się na czwartej pozycji i odpadły z dalszej rywalizacji. Na ich usprawiedliwienie przemawia fakt, że we wszystkich spotkaniach walczyły bardzo dzielnie i uległy nieznacznie (jednym i dwoma punktami) swoim rywalkom.

 

4 miejsce Karoliny Kardaś w województwie!

Sport

4 miejsce Karoliny Kardaś w województwie!

Bardzo dobry występ odnotowały nasze dwie uczennice na odbywającej się wojewódzkiej  Licealiadzie w lekkiej atletyce. Mistrzostwa województwa przeprowadzono 17 października 2019 r.  w Tarnowie, na  stadionie z ośmioma torami pokrytymi poliuretanową nawierzchnią i przy sprzyjającej lekkoatletom pogodzie. Obie nasze dziewczyny mogą się pochwalić nowymi, ustanowionymi na tych zawodach, rekordami życiowymi. Karolina Kardaś z kl. 2 TW pchnęła  kulą na odległość 9,32 m i zajęła 4 miejsce, wśród 12 dziewcząt zgłoszonych do konkursu, natomiast Renata Podgórna z kl. 2 TŻiUG przebiegła dystans 100 m w czasie 14,06 s. co dało jej 11 miejsce na 24 startujące zawodniczki. Gratulacje dla naszych dzielnych dziewczyn, które ambitnie walczyły i dały z siebie wszystko. Myślę, że nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i na wiosnę znowu wystartują w zawodach.

Opiekunem na zawodach był mgr Piotr Jarząbek.

Rajd na Stare Wierchy

Wydarzenia

Rajd na Stare Wierchy

Wyjątkowo piękny i ciepły tegoroczny październik pozwolił nam szczególnie podelektować się kolejnym szkolnym rajdem, już piętnastym. 18 października z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego na Kokoszkowie wyruszyło na Stare Wierchy około 350 uczniów z opiekunami: wychowawcami, nauczycielami, rodzicami, przewodnikiem górskim oraz instruktorami turystyki kwalifikowanej. Cztery grupy, cztery różne trasy, ale podobne doznania. 

Dzień Nauczyciela na Kokoszkowie

Wydarzenia

Dzień Nauczyciela na Kokoszkowie

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w tym roku w środę 16 października 2019 roku. Część oficjalna akademii rozpoczęła się hymnem państwowym, następnie uczniowie przypomnieli historię Komisji Edukacji Narodowej oraz złożyli podziękowania kadrze kierowniczej i wszystkim nauczycielom. Pani dyrektor Agnieszka Topolnicka podczas swojego wystąpienia wręczyła medal Komisji Edukacji Narodowej panu Piotrowi Jarząbkowi oraz akty nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego nauczycielom: Justynie Bąbol, Joannie Sordyl, Dorocie Kościelniak i Łukaszowi Fudali.

Dzień chleba

Wydarzenia, Aktualności

Dzień chleba

Już od jedenastu lat tradycją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu są obchody „Szkolnego Święta Chleba” w ramach kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” organizowanej przez Fundację Dobre Życie. Podsumowanie całej akcji odbyło się podczas uroczystej akademii 22 października 2019 r., natomiast przygotowania do tego święta trwały kilka dni. Szczególnie intensywne działania przypadły na dzień poprzedzający akademię, kiedy to uczniowie z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych wypiekali najróżniejsze chleby na zakwasie tj.  pszenno-żytni, żytni, orkiszowy, gryczany, dyniowy, szpinakowy, z kminkiem, z czarnuszką, z otrębami, z żurawiną, z cebulką prażoną, z siemieniem lnianym, z suszonymi pomidorami, z suszonymi śliwkami, z oliwkami, wieloziarnisty, mieszany. Ich dziełem były także placuszki „Babuni” oraz chałki.